Katowice: W Szybie Wilson trwa Wege Targ i Babi Targ ZDJĘCIA

  Katowice: W Szybie Wilson trwa Wege Targ i Babi Targ ZDJĘCIA

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wege Targ i Babi Targ w Szybie Wilson
  1/37
  przejdź do galerii

  Wege Targ i Babi Targ w Szybie Wilson ©LOTA

  W niedzielę w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbywają się dwa targi: Wege i Babi Targ. Oba potrwają do godz. 19. Kolejne podobne imprezy, podczas których zrobimy zakupy pod chmurką lub w industrialnych wnętrzach już niebawem.
  Wege Targ i Babi Targ odbywają się w Galerii Szyb Wilson w Janowie równocześnie. Ten pierwszy, jak nazwa wskazuje dedykowany jest weganom i zostanie zorganizowany w Katowicach po raz pierwszy. Odnajdziemy na nim falafele, hummusy i wege burgery, a do tego wegańskie przetwory, a nawet słodycze.

  Z kolei na Babim Targu jest to, co kobiety lubią najbardziej: moda od polskich projektantów, naturalne kosmetyki, czy ręcznie wykonana biżuteria.

  Oba wydarzenia zaplanowano między godz. 12. a 19., wstęp na oba jest wolny.

  Kolejne imprezy w Szybie Wilson zaplanowano 27 listopada oraz 17 i 18 grudnia. Pierwsza to Swag Show Silesia, czyli znów moda, ale także sztuka i dizajn, druga to Targ Świąteczny, w trakcie którego kupimy upominki, książki, kosmetyki, czy zabawki.

  Jeśli już przy świętach jesteśmy, to Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim rynku startuje 24 listopada i będzie czynny aż do 23 grudnia. Znajdziemy na nim około 60 wystawców ze Śląska i okolic oraz innych regionów Polski, a także z Węgier, Czech, Białorusi i Litwy. Kupimy tu wyroby artystyczne i rękodzielnicze, świąteczne ozdoby, dekoracje, figurki i bożonarodzeniowe szopki, do tego biżuterię z bałtyckiego bursztynu, ręcznie ciosane wyroby z drewna, zabawki, czapki i szaliki, ale też pierniki, lizaki, turecką chałwę, bakalie. Do tego ekologiczne wina, litewskie wędliny, przyprawy, węgierskie salami, holenderskie sery i góralskie oscypki. Tradycyjnie jarmarkowi na rynku będzie towarzyszyła strefa gastronomiczna, w której skosztujemy grzanego wina bądź piwa, pitnych miodów, czy alzackich podpłomyków lub tradycyjnej pajdy chleba grillowanej na wiejskim wozie.

  W trakcie jarmarku zaplanowano także koncerty muzyczne, pokazy szczudlarskie, rzeźbienia w lodzie, warsztaty zdobienia pierników i spotkania z Mikołajem. Jarmark będzie czynny w tygodniu od 10. do 19., a od piątku do niedzieli od 10. do 20.

  Warto też zarezerwować sobie czas na jarmark, odbywający się w najładniejszym w Katowicach plenerze, czyli na rynku w Nikiszowcu. Ta impreza odbędzie się 3 i 4 grudnia.  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
  *Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
  *Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
  *Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BABSKI targ, ludzie kochani kto u Was pisze te artykuły....

   Iza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ręce opadają.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama