Katowicki adwokat Tomasz W. z czterema zarzutami udziału w...

  Katowicki adwokat Tomasz W. z czterema zarzutami udziału w grupie przestępczej

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowicki adwokat Tomasz W. z czterema zarzutami udziału w grupie przestępczej

  ©ARC

  Adwokat Tomasz W., który ma kancelarię w Siemianowicach Śląskich, usłyszał 4 zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Tomasz W. Prokuratura: Tomasz W. przyznał się do części zarzucanych mu czynów.
  Katowicki adwokat Tomasz W. z czterema zarzutami udziału w grupie przestępczej

  ©ARC

  Mecenas Tomasz W., który jest członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i usłyszał prokuratorskie zarzuty.

  Fałszował dowody?
  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali adwokata Tomasza W.w ostatni piątek, w godzinach porannych.

  - Mężczyzna został zatrzymany na ulicy, kiedy wychodził z samochodu niedaleko miejsca zamieszkania. Był zaskoczony, ale nie stawiał oporu - przekazała kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka prasowa komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

  - Śledczy zarzucają mu udział w grupie przestępczej oraz tworzenie fałszywych dowodów - przekazała z kolei Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

  Zatrzymanie adwokata ma związek z prowadzonym od roku postępowaniem dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

  Sprawą zajmuje się Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, a ostatnio zatrzymano również głównych organizatorów procederu - Dawida P. i Piotra M.

  - Dotychczas w tej sprawie zarzuty przedstawiono dziesięciu podejrzanym, a wobec ośmiu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie w areszcie pozostaje trzech podejrzanych - poinformowała prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Dodajmy, że grupa działała na terenie województwa śląskiego, zajmując się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych (amfetamina i mefedron), handlem bronią, obrotem tytoniem bez znaków akcyzy, wyłudzeniami odszkodowań i oszustwami.

  Cztery zarzuty
  Członkowie grupy zajmowali się także między innymi pobiciami i wymuszeniami zwrotów wierzytelności. Postępowanie w tej sprawie jest rozwojowe, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Tomasz W. był w sobotę przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach.

  Przedstawiono mu zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, przedłożeniem do obrony sfałszowanego pełnomocnictwa oraz tworzeniem fałszywych dowodów i ujawnieniem informacji z postępowania. Natomiast czwarty zarzut dotyczy posiadania środków odurzających - marihuany. Jak informuje gliwicka prokuratura, W. przyznał się tylko do części zarzucanych mu czynów. Do których konkretnie? Tego, ze względu na trwające postępowanie, śledczy nie chcą ujawnić.

  Tymczasem katowicki adwokat złożył już obszerne wyjaśnienia.

  Katowicki adwokat Tomasz W. zatrzymany przez CBŚP
  Adwokat zatrzymany

  - Z uwagi na postawę procesową, jaką zaprezentował, prokuratura zdecydowała o zastosowaniu środków o charakterze wolnościowym - przekazała prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Wobec Tomasza W. zastosowano policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się z członkami grupy przestępczej, zakaz wykonywania zawodu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama