Ważne
  Korki na DTŚ skończone. Na A4 do końca października

  Korki na DTŚ skończone. Na A4 do końca października

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Drogowcy sprzątają oznakowanie na węźle Bagienna

  Drogowcy sprzątają oznakowanie na węźle Bagienna ©Krzysztof Wątroba

  Olbrzymie korki na DTŚ w Katowicach, to efekt wymiany dylatacji na węźle Bagienna. Prace zakończyły się we wtorek po południu. To dobra informacja.
  Drogowcy sprzątają oznakowanie na węźle Bagienna

  Drogowcy sprzątają oznakowanie na węźle Bagienna ©Krzysztof Wątroba

  Kto utknął w poniedziałek nad ranem w gigantycznych korkach w Katowicach, dziś może spodziewać się... podobnego scenariusza. Wszystko przez remont dylatacji na węzłach Bagienna i Murckowska. Prace miały zakończyć się jeszcze w weekend, niestety pogoda pokrzyżowała drogowcom plany i prace wciąż trwają, przy okazji powodują paraliż drogowy w stolicy aglomeracji.

  - Deszcze uniemożliwiają nam wykonanie nowych dylatacji, koniec prac planujemy we wtorek rano, w najgorszym wypadku w środę rano - mówi Konrad Wronowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.


  Roboty trwają na łuku drogi, zaraz za osiedlem Gwiazdy, którym z alei Roździeńskiego wjeżdżamy na S86 w kierunku Sosnowca. Ruch odbywa się tu jednym pasem. Korki w tym miejscu tworzyły się już w weekend, mimo że natężenie ruchu było zdecydowanie mniejsze niż w tygodniu. Wczoraj natomiast doszło tu do potężnego paraliżu na DTŚ w kierunku Sosnowca, ogonek aut w godzinach porannego szczytu sięgał około 4 kilometrów i kończył się w rejonie estakady nad ulicą Bracką. Korki dodatkowo potęgują zamknięcia tunelu pod katowickim rondem, spowodowane właśnie remontem i... korkami.
  - Tunel zamykamy, gdy ruch jest w nim zbyt duży, aby nie dopuścić do powstania korków - tłumaczy Wronowski.
  Aktualnie prowadzone prace, to ciąg dalszy modernizacji dylatacji na węzłach Bagienna i Murckowska. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna aktywność drogowców w Katowicach.

  Do końca października (przy sprzyjającej pogodzie) potrwają prace zlecone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, również związane z wymianą dylatacji, tyle że na wiaduktach autostrady A4 nad ulicami Pułaskiego i Trzy Stawy. Te roboty powodują równie duże utrudnienia w ruchu, co te na węzłach. W trakcie prac zamknięte są bowiem oba wiadukty, a na autostradzie na wysokości Centrum Handlowego 3 Stawy obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy jadący A4 w kierunku Krakowa jadą dwoma pasami, natomiast kierowcy poruszający się z Krakowa w kierunku Katowic, mają do dyspozycji jeden pas. Na tymczasowej jezdni dwukierunkowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godz. w linii prostej oraz 60 km na godz. bezpośrednio przed wjazdem lub zjazdem przez przejazd awaryjny. Dodatkowo na czas robót, na pasach ruchu w kierunku Krakowa, obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

  Inny duży remont GDDKiA zleciła na autostradzie A1 na odcinku Pyrzowice - Piekary Śląskie. Tu od 8 sierpnia trwa naprawa nierówności poprzecznych na nawierzchni jezdni. W pierwszym etapie prac na obu jezdniach odcinkowo wyłączono z ruchu pas prawy i awaryjny - ruch w tym czasie odbywa się lewymi pasami. W drugim etapie na obu jezdniach odcinkowo zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a ruch będzie się odbywał pasami prawymi.

  Na realizację każdego z etapów GDDKiA przewiduje około dwóch tygodni, jednak znów pod warunkiem, że pogoda nie pokrzyżuje drogowcom planów i nie spowolni prac. A w ramach napraw trzeba poprawić odwonienia A1 oraz wymienić uszkodzoną nawierzchnię jezdni.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama