Ważne
  Loteria Mieszkanie za czytanie oficjalnie zakończona. Nasz...

  Loteria Mieszkanie za czytanie oficjalnie zakończona. Nasz zwycięzca podpisał akt notarialny

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkanie za czytanie: podpisanie aktu notarialnego
  1/5
  przejdź do galerii

  Mieszkanie za czytanie: podpisanie aktu notarialnego ©Marzena Bugała - Azarko

  Loteria „Mieszkanie za czytanie” została oficjalnie zakończona. Nagrodę główną – mieszkanie w centrum Katowic o wartości 230 tys. zł – rozlosowaliśmy w październiku, a dziś został podpisany akt notarialny na mocy, którego zwycięzca naszej loterii – Jarosław Baron – został w świetle prawa właścicielem mieszkania.
  Skoro za nami oficjalny finał, pora na podsumowanie. Loterię rozpoczęliśmy w kwietniu i przez kolejne sześć miesięcy zasypali nas Państwo tysiącami listów z kuponami i Kartami Prenumeratora. Co miesiąc losowaliśmy nagrody dodatkowe i odliczaliśmy czas do losowania finałowego.

  Szczęśliwcem, który zdobył mieszkanie w ścisłym centrum Katowic okazał się prenumerator „Dziennika Zachodniego” - Jarosław Baron.
  - O głównej nagrodzie raczej nie myślałem, wysyłałem je z nadzieją na telewizor, może aparat fotograficzny – powiedział nasz zwycięzca. - Maż dzwonił do mnie do pracy, że wygrał, ale przyjechałam do domu i jeszcze trzy razy pytałam, czy nie żartuje – wspominała pani Sabina Baron.

  Loteria „Mieszkanie za czytanie” nie udałaby się, gdyby nie współpraca „Dziennika Zachodniego” ze spółką Śląskie Kamienice S.A., która na loterię przekazała wyremontowane, urządzone i w pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic przy ulicy Moniuszki o wartości 230 tys. zł.

  http://slaskiekamienice.pl/

  - Włączenie się w tę loterię to nasz pomysł na rozpropagowanie idei Śląskich Kamienic. Wszyscy zachwycamy się starymi budynkami w miastach na całym świecie, a często nie dostrzegamy, co mamy pięknego na swoich ulicach. Śląskie Kamienice inwestują w budynki mieszkalne w centrach śląskich miast, remontują je, przywracają w nich życie. Aby wypromować tę naszą ideę właśnie w Katowicach postanowiliśmy przeznaczyć jedno nasze mieszkanie na nagrodę główną loterii – mówi dr Ofka Piechniczek, prezes zarządu spółki Śląskie Kamienice.

  A czym dokładniej zajmuje się spółka? W wielkim skrócie kupuje, stare, często od lat opuszczone, zaniedbane kamienice. Przywraca im blask, życie i w końcu także mieszkańców. -Wydawałoby się, że prowadzimy trudny biznes, ale z drugiej strony ta ogromna radość, jaką mamy ze zmieniania przestrzeni i miejsc które zastajemy, jest dla nas nieporównywalnie większa w stosunku do problemów, jakie napotykamy po drodze – mówi Piechniczek.

  Spółka pierwszą kamienicę kupiła w 2013 roku w Bytomiu przy ulicy Katowickiej 25. Dziś w portfolio Śląskich Kamienic jest 12 budynków w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Tychach i Jaworznie, 70 sprzedanych mieszkań i 170 planowanych do sprzedaży.

  Pomysł, żeby zamiast budować nowe domy, przywracać blask starym kamienicom, był strzałem w dziesiątkę. Mieszkania kupują młodzi między 30 a 40 rokiem życia, rodzice dla dzieci oraz osoby, które chcą zainwestować gotówkę w nieruchomość. Kuszą ceny znacznie niższe niż w inwestycjach deweloperów na przedmieściach. Przyciąga też odpowiedzialność firmy, która remontując kamienice, na odnowieniu mieszkań nie poprzestaje. - Remontując kamienice zajmujemy się wszystkim, nie tylko mieszkaniami w środku, które łatwo sprzedać. My chcemy zmieniać te budynki, które mamy szczęście kupować. Zaczynamy od wymiany wszystkich instalacji, systemów ogrzewania. Stawiamy na rozwiązania ekologiczne, remontujemy klatki, które w kamienicach są ogromnym problemem, podwórka kamienic i place przed nimi. Marzy nam się, aby wracać do wyglądu tych budynków sprzed lat, z czasów ich świetności – wyjaśnia prezes. I tak Śląskie Kamienice remontując kamienice przy okazji sadzą drzewa na dziedzińcach, odnawiają często zabytkowe i bardzo zaniedbane elewacje, stawiają donice przed wejściem do kamienicy, na odnowionych klatkach montują ogrzewanie.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Darmowe przeglądy samochodów na stacjach diagnostycznych LISTA STACJI
  *Rondo Lecha i Marii Kaczyńskich zamiast Ronda Ziętka? ZAGŁOSUJ W SONDZIE
  *Inauguracja 500-lecia Reformacji na uroczystościach w Cieszynie ZDJĘCIA GOŚCI
  *Terminator z Sosnowca trafiony 17 kulami rzucił się na policjantów

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama