Miejskie rowery w Katowicach hitem maja. 5 dni i 1000...

  Miejskie rowery w Katowicach hitem maja. 5 dni i 1000 wypożyczeń ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miejskie rowery Nextbike w Katowicach
  1/5
  przejdź do galerii

  Miejskie rowery Nextbike w Katowicach ©LOTA

  Miejskie rowery w Katowicach okazały się hitem pierwszych dni maja. W ciągu pięciu dni od uruchomienia automatycznych wypożyczalni rowerów Nextbike, jednoślady wypożyczano aż 1000 razy, zaś w systemie City by Bike, umożliwiającym wypożyczenie roweru, zarejestrowało się aż 600 nowych osób. Rekordzista wypożyczał miejskie rowery aż 15 razy!
  Wypożyczalnie rowerów w Katowicach działają od 29 kwietnia. W mieście jest 10 stacji (siedem więcej niż rok temu) rowerowych i łącznie 80 jednośladów. Wypożyczalnie znajdują się na rynku, ul. Mariackiej, placu Sejmu Śląskiego, w strefie kultury, przy Bibliotece Śląskiej, w Dolinie Trzech Stawów, przy Parku Kościuszki, a trzy kolejne są na osiedlu Tysiąclecia.

  - „Majówka” to idealny moment na start rowerów miejskich, dlatego cieszymy się, że właśnie wtedy mogliśmy zaproponować katowiczanom powrót „City by bike” w nowej, rozszerzonej formule, obejmującej 10 stacji i 80 rowerów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.
  – Już pierwsze dni po inauguracji pokazały, że większa skala systemu przekłada się na wzmożone zainteresowanie ekologiczną, zdrową i szybką komunikacją miejską. Przełom kwietnia i maja z „City by bike” to dobry prognostyk na cały, nadchodzący sezon – dodaje.

  W ubiegłym roku od kwietnia do października wypożyczeń rowerów, a było ich wówczas 30, odnotowano w Katowicach niespełna 7,6 tys., zaś w systemie City by Bike zarejestrowało się 2632 osoby.

  - Teraz (w ciągu czterech i pół dnia) rejestracji było prawie 600, a wynajmów – niemal 1000. Najaktywniejszy użytkownik w ostatnich dniach sięgnął po rowery aż 15 razy. Rower cieszący się największym wzięciem (numer: 58750) od piątku wynajmowano 32 razy – wyliczają przedstawiciele Nextbike.

  Przypomnijmy, że aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się na stronie citybybike.pl. Należy też wpłacić na swoje konto 10 zł, ale co ważne kwota ta jest do wykorzystania na wypożyczenie rowerów. Gdy jesteśmy zarejestrowani możemy wypożyczyć rower korzystając z terminala znajdującego się przy stacjach: trzeba tu podać nasz login, czyli numer telefonu i hasło, następnie wybrać rower, który chcemy pożyczyć. Ceny? Pierwsze 15 minut jest za darmo, za godzinę zapłacimy 1 zł, dwie godziny – 2 zł, trzy godziny – 3 zł, a każda kolejna godzina będzie kosztowała 4 zł.

  Operator „City by bike” zachęca tez do dokonywania wypożyczeń za pomocą aplikacji mobilnej, co jest najszybszym sposobem wynajmowania jednośladów – nie trzeba wtedy nawet podchodzić do terminala. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację na swoim telefonie, włączyć ją, przyłożyć do kodu QR, który znajduje się z tyłu każdego roweru i potwierdzić chęć wypożyczenia. Aplikacja umożliwia też sprawdzenie czy zwrot jednośladu został przeprowadzone prawidłowo – od razu po zakończeniu wypożyczenia.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomnik powstań śląskich zapłonął na czerwono ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rowery nowym starym środkiem lokomocji

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   rower Święci triumfy nie tylko w Kato www.portalsamorzadowy.pl/spoleczenstwo-informacyjne/dziala-juz-strona-lodzkiego-roweru-publicznego,80013.html . nie ważne ile kosztują - są pewnie tańsze niż...rozwiń całość

   rower Święci triumfy nie tylko w Kato www.portalsamorzadowy.pl/spoleczenstwo-informacyjne/dziala-juz-strona-lodzkiego-roweru-publicznego,80013.html . nie ważne ile kosztują - są pewnie tańsze niż koszt transportu samochodowego, parkingi, zamnieczyszenia itp.. i koszty zdrowotne:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile?

   Zepp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Warszawa płaci firmie nextbike ok. 6 mln zł rocznie. A ile Katowice?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rowerek

   wentyl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   za rowery? czy za pompowanie?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama