Mieszkanie Plus startuje w Katowicach. Dla kogo, od kiedy i...

  Mieszkanie Plus startuje w Katowicach. Dla kogo, od kiedy i za ile Mieszkanie Plus

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkanie Plus: katowickie spotkanie z premier Beatą Szydło. W Katowicach na 5-hektarowej działce przy ulicy Gospodarczej ma powstać ponad 1300 mie
  1/31
  przejdź do galerii

  Mieszkanie Plus: katowickie spotkanie z premier Beatą Szydło. W Katowicach na 5-hektarowej działce przy ulicy Gospodarczej ma powstać ponad 1300 mieszkań ©Arkadiusz Gola

  Mieszkanie Plus 2016. W Katowicach zainaugurowano rządowy program Mieszkanie Plus. Wezmą w nim udział Katowice, Gliwice, Tychy i Chorzów. Zobacz, jakie są założenia programu Mieszkanie Plus, kto może wziąć udział w programie Mieszkanie Plus. Od kiedy program Mieszkanie Plus będzie działał. Ile mieszkań zostanie wybudowanych w programie Mieszkanie Plus.

  Program Mieszkanie Plus


  Na katowickie spotkanie z premier Beatą Szydło tym razem naprawdę nie było łatwo dotrzeć. Organizatorzy na wszelki wypadek podali nawet koordynaty GPS. Konferencja prasowa odbyła się w szczerym polu na granicy Szopienic i Nikiszowca.

  - Rozpoczynamy realizację programu „Mieszkanie Plus” - powiedziała wczoraj pani premier. W ten sposób w stolicy aglomeracji śląskiej zainaugurowano flagowy program rządu, dotyczący budowy tanich mieszkań na wynajem. Pilotaż programu będzie realizowany łącznie w 17 miastach.

  Listy intencyjne w sprawie realizacji programu „Mieszkanie Plus” parafowali wczoraj w Katowicach przedstawiciele Chorzowa, Tychów, Gliwic, Trzebini, Wałbrzycha i Skawiny (w sumie w kilku miejscach Polski podpisali je wczoraj przedstawiciele 17 miejscowości).
  O krok dalej są Katowice, które w sprawie podpisały już z rządem porozumienie. To właśnie w stolicy aglomeracji projekt ma ruszyć jako pierwszy, zaś pierwsza łopata pod budowę „rządowych” mieszkań zostanie wbita już w przyszłym roku. Także tu „rządowych” mieszkań ma powstać najwięcej, bo ponad 1300.

  Tutaj powstaną Mieszkania Plus w Katowicach

  Program Mieszkanie Plus: Założenia


  O założeniach projektu premier Beata Szydło, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk opowiadali przy ulicy Gospodarczej. To tu na około 5-hektarowej działce ma powstać około 1000 mieszkań. Obecnie to tereny zielone, ale opuszczone i bardzo zaniedbane, w dodatku leżące na uboczu. Mimo to są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe.

  Program "Mieszkanie Plus": znamy szczegóły projektu. 20 zł za 1 metr kwadratowy

  - Rozpoczynamy realizację programu „Mieszkanie Plus”. To oferta, którą kierujemy do polskich rodzin, młodych ludzi, klasy średniej, wszystkich tych, którzy potrzebują mieszkania, by myśleć o rodzinie - mówiła szefowa rządu.

  Mateusz Morawiecki podkreślał, że program łączy cele społeczne i rozwój gospodarczy. - Stymuluje do rozwoju branżę budowlaną, konstrukcyjną, architektoniczną, materiałów budowlanych. Z drugiej strony, to program, który ma służyć społeczeństwu, przez który chcemy budować klasę średnią - twierdził. - Ten program nie barw politycznych, to program który ma służyć społeczeństwu - dodawał.  Czytaj także: Premier Szydło w Katowicach podpisuje program Mieszkanie Plus. Dla kogo mieszkania?][
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   +

   Wiktor Korzystny

   Zgłoś naruszenie treści

   Program wydaje się świetnym rozwiązaniem jeszcze przed nim wiele, jednak patrzą na postępy na http://mieszkanieplus.org.pl/ można zachować optymizm.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mieszkanie 500+

   mikuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Jakie Katowice to jest zadupie Katowic w takiej dziurze to nawet pies z centrum Katowic nie będzie chciał iść się odlać.Jeszcze jak zamkną Wieczorek to już całkiem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   marna lokalizacja

   maniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   W tamtym miejscu mieszkać ? Tam diabeł mówi dobranoc. Wszędzie daleko. Do sklepu, do centrum. No może do szpitala ;) i kopalni i chaszczy o ogródków działkowych tylko blisko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tania technologia za 10zł/m2

   ana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   z jednej strony mieszkanie plus, z drugiej podpisanie współpracy z Nevadą i kończymy na związku metropolitalnym - portalsamorzadowy.pl - dzieje się ostatnio na Śląsku. swoją drogą - mają...rozwiń całość

   z jednej strony mieszkanie plus, z drugiej podpisanie współpracy z Nevadą i kończymy na związku metropolitalnym - portalsamorzadowy.pl - dzieje się ostatnio na Śląsku. swoją drogą - mają być:"wybudowane w taniej technologii" - brzmi zachęcająco.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama