Milik jest dumą Rozwoju

  Milik jest dumą Rozwoju

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Arkadiusz Milik pochodzi z Tychów, uczył się grać w piłkę w Rozwoju Katowice, a Adama Nawałkę poznał w Górniku Zabrze. W ME trafił do historii.
  Milik jest dumą Rozwoju

  ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Euro 2016 było historyczne dla polskiej reprezentacji. Oczywiście wszyscy kibice będą kojarzyli występy Polaków na francuskich boiskach z pierwszym awansem z grupy, a następnie z grą w ćwierćfinale. Nie można jednak zapominać, że biało-czerwnoni na początek wygrali z Irlandią Północną 1:0, co było pierwszym zwycięstwem reprezentacji Polski w historii występów w ME. Bramkę strzelił Arkadiusz Milik, czyli wychowanek Rozwoju Katowice.

  W klubie z katowickiego Brynowa dobrze pamiętają początki utalentowanego Arka. Wszystko zaczęło się na osiedlu „N” w Tychach. Sławomir Mogilan i Łukasz Milik, starszy brat Arka, byli przyjaźniącymi się sąsiadami. Szybko dostrzegli w małym Arku talent.
  - Widać było po samej jego grze na placu, sposobie prowadzeniu piłki czy jej uderzania, że warto się temu chłopakowi przyjrzeć. Grając z rówieśnikami, po prostu się bawił - wspomina Mogilan, który przejął piłkarską opiekę nad Arkiem, cytowany przez stronę internetową Rozwoju.

  To Mogilan długo woził go na treningi do Katowic, gdzie sam grał w trzecioligowym zespole. Początkowo Milik - wówczas 7-letni - trafił do grupy rocznika… 1991, prowadzonej przez Krzysztofa Buffiego. Bo młodszej nie było. Mały Milik, już wcześniej w wieku 4-6 lat, jeździł na mecze z zespołem seniorów Rozwoju, stał się maskotką drużyny - czytamy na rozwoj.info.pl.

  Gdy miał 9 lat zdarzało mu się samemu dojeżdżać na treningi z Tychów. Potem przeniósł się do SP 27 w Katowicach. W seniorach Rozwoju zadebiutował w wieku 16 i strzelił dwie bramki. Potem był Górnik Zabrze, w którym poznał trenera Adama Nawałkę, obecnego selekcjonera reprezentacji Polski.

  Arek często do nas wpada z... pełnym bagażnikiem


  Za sprawą występu Arkadiusza Milika podczas Euro 2016 znów głośno się zrobiło o Rozwoju Katowice.

  Dzień po meczu z Irlandią Północną na stadionie spadkowicza z I ligi pojawiły się telewizyjne wozy transmisyjne. Przyjaciel Milika, który trenował z nim w grupie rocznika 1994, Wojciech Król, odpowiadał na wiele pytań, wspominał początki gry w piłkę pod okiem trenera Sławomira Mogilana. Dał też do zrozumienia, że dobra postawa wychowanka Rozwoju w Euro 2016, to szansa dla klubu.

  - Wiadomo, że Rozwój ma pieniądze z każdego transferu Arka. Dla nas to środki, dzięki którym możemy dalej grać i trenować - nie krył leczący poważną kontuzję Wojciech Król.

  Duma z reprezentanta Polski w klubie z Brynowa jest widoczna na każdym kroku.

  W siedzibie Rozwoju nie brakuje zdjęć uczestnika mistrzostw Europy, a w centralnym miejscu gabinetu kierownika klubu Marcina Nowaka wisi kalendarz z Milikiem w reprezentacyjnym stroju. Działacze podkreślają, że wychowanek Rozwoju nie zrywa więzów ze swym pierwszym klubem.

  - Gdy do nas przyjeżdża, to zawsze z... pełnym bagażnikiem sprzętu dla dzieciaków - zdradził Nowak podczas naszej wizyty. - Zaprasza też nasze drużyny na turnieje dla dzieci organizowane przez kluby, w których gra, tak jest też w Ajaksie. Przed wyjazdem na Euro, po zgrupowaniu w Arłamowie, wpadł do nas na chwilę, żeby przybić „piątkę”.

  W Rozwoju mają nadzieję, że Milik znów ich odwiedzi, choć wiadomo, że ma teraz mało czasu na odpoczynek po mistrzostwach Europy.

  Milik nie zapomina, gdzie się uczył grać w piłkę.

  - Pewnie nie brakuje osób, które chciałyby żeby Arek nastrzelał w Euro 2016 nie wiadomo ile bramek, ale ja uważam, że zaprezentował się bardzo fajnie - mówi prezes Rozwoju Zbigniew Waśkiewicz. - Wiem, że jak będzie miał okazję, to nas odwiedzi. Naprawdę jak rzadko kto, Milik pamięta, gdzie się piłkarsko wychował.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Także Polonia Łaziska Górne jest dumna

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Mało kto wie ale mały Arek Milik trenował też w Polonii Łaziska Górne, gdy w zespole tym w seniorach grał Sławek Mogilan, będący jednocześnie trenerem dzieciaków. Łaziska pamiętają i są dumne!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama