Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nabór do śląskiej policji 2017 rozpoczęty. Jak się dostać? Potrzeba 363 policjantów REKRUTACJA

DRAPA
Policja śląska przyjmie w tym roku do pracy 363 osób
Policja śląska przyjmie w tym roku do pracy 363 osób Fot. Karolina Misztal
NABÓR DO POLICJI 2017 Komendant wojewódzki policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński, poinformował, że w 2017 roku przyjętych ma zostać 363 funkcjonariuszy do służby w komendach miejskich i powiatowych policji w naszym regionie: w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie. Jak się dostać do policji? REKRUTACJA DO POLICJI Czytaj więcej i poznaj warunki

NABÓR DO POLICJI 2017 W WOJ. ŚLĄSKIM

Służbę w policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Rozwiąż Test MultiSelect - przykładowe pytania testu psychologicznego do policji
Czy nadajesz się na policjanta

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy).

ZOBACZ ĆWICZENIA POLICJI

Rekrutacja do policji

Spośród kandydatów preferuje się dodatkowymi punktami osoby posiadające następujące wykształcenie lub umiejętności:

  1. Wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne) - 8 pkt.
  2. Wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wymieniony powyżej - 6 pkt.
  3. Wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 4 pkt.
  4. Wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) - 2 pkt.
  5. Posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego - 4 pkt.
  6. Posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych - 4 pkt.
  7. Posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej - 2 pkt.
  8. Posiadanie prawa jazdy kategorii „A” lub „C” - 2 pkt.

Wymagane dokumenty do postępowania kwalifikacyjnego:

  1. Podanie o przyjęcie do służby
  2. Wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby - część A i B
  3. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu)
  4. Kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały do wglądu)
  5. Książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (do wglądu)
  6. Kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu)

Dokumenty składa się osobiście w komórkach kadrowych komend miejskich lub powiatowych policji województwa śląskiego w godzinach ich urzędowania. Do dokumentów sporządzonych w języku obcym wymagane jest dołączenie ich uwierzytelnionego tłumaczenia na język polski.

Pozostałe wymagane dokumenty w toku postępowania kwalifikacyjnego:

  • Wypełniona ankieta bezpieczeństwa osobowego, o której mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (składa się ją w terminie i miejscu wskazanym kandydatowi przez przedstawiciela komórki do spraw doboru lub przedstawiciela komórki do spraw ochrony informacji niejawnych).
  • Druk kwestionariusza osobowego kandydata do służby oraz ankiety bezpieczeństwa osobowego można pobrać w miejscu składania dokumentów, a także ze strony internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).
  • Podstawę prawną procedury doboru do służby w policji stanowi Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w policji (Dz. U. z dnia 20 kwietnia 2012 r., poz. 432).

Informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym do służby w policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (www.slaska.policja.gov.pl) i Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).

Terminy i limity przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2017 roku w województwie śląskim:

  • 22 lutego - 68 osób
  • 23 maja - 70 osób
  • 22 sierpnia -133 osoby
  • 12 grudnia - 92 osoby.

ZOBACZ ĆWICZENIA POLICJI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!