Nikt nie wykorzysta mojej córki do pokazania "ludzkiej...

  Nikt nie wykorzysta mojej córki do pokazania "ludzkiej twarzy" - mówi mama 11-letniej Alicji

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  11-letnia Alicja napisała do minister Zalewskiej list, zadając w nim sporo pytań dotyczących reformy edukacji
  1/6
  przejdź do galerii

  11-letnia Alicja napisała do minister Zalewskiej list, zadając w nim sporo pytań dotyczących reformy edukacji ©arc

  Nikt nie wykorzysta mojej córki do pokazania „ludzkiej twarzy“ - tak sprawę przeprosin 11-letniej Alicji z Katowic przez minister Zalewską komentuje Katarzyna Juszkiewicz mama dziewczynki. Jest założycielką grupy "STOP zbyt szybkiej reformie edukacji". Przekonana jest, że na wprowadzeniu tak nieprzemyślanej reformy dzieci zbyt dużo stracą.
  Wszystko zaczęło się w połowie listopada, kiedy 11-letnia katowiczanka chwyciła za długopis i na zwykłej kartce papieru napisała do Anny Zalewskiej list. Zadała w nim sporo pytań dotyczących reformy edukacji. Prosiła ją o wyjaśnienie dlaczego nie może od września pójść do wymarzonego gimnazjum plastycznego w Katowicach. Chciała dowiedzieć się dlaczego zmiany nie mogą objąć dopiero jej młodszego brata. Przypominała, że naukę w szkole rozpoczęła jako 6-letka.

  "Wtedy wszystkim musiałam pokazywać, że nie jestem gorsza od moich kolegów z klasy... Dziś znowu muszę to udowadniać. Dlaczego ta reforma nie może objąć dopiero mojego brata, który pójdzie do 1 klasy?" - pytała.


  Na początku grudnia dostała z MEN [odpowiedź]. Jednak nie był to list od minister Zalewskiej, a urzędnicze pismo, wypełnione trudną do zrozumienia urzędniczą nowomową. "Projekty ustaw dotyczących reformy systemu edukacji zostały skierowane pod obrady Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym, szczegółowe rozwiązania zawarte w ww. projektach nabiorą mocy prawnej dopiero po ich uchwaleniu" - pisała do jedenastolatki Emilia Różycka, naczelnik wydziału departamentu podręczników, programów i innowacji, która pod listem jest podpisana. Zamiast odpowiedzi na zadane pytania dziewczyna została skierowana do innego ministerstwa - Kultury i Dziedzictwa Narodowego - które odpowiada za szkoły artystyczne. A właśnie do jednej z nich chce się wybrać rezolutna dziewczynka.

  Wtedy w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim jej mama Katarzyna Juszkiewicz, założycielka grupy "STOP zbyt szybkiej reformie edukacji" mówiła tak: Ala nie uzyskała odpowiedzi na pytanie dlaczego musi być podwójnie poszkodowana. List nie wyjaśnił, czy to prawda, że może zabraknąć dla jej rocznika miejsca w liceum. Urzędnicy nie odnieśli się też do pytania, czy to prawda ze podręczniki trafią do kosza. No i dlaczego reforma nie może objąć dzieci które idą od września do pierwszej klasy."
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mamo 11 latki

   Ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jak widać ta 11 latka to aż taką super uczennicą nie jest skoro ma tak niskie ambicje.Poza tym pisze to co mówi mama która widocznie jest nauczycielką Nauczyciele to jest grupa ludzi nie...rozwiń całość

   Jak widać ta 11 latka to aż taką super uczennicą nie jest skoro ma tak niskie ambicje.Poza tym pisze to co mówi mama która widocznie jest nauczycielką Nauczyciele to jest grupa ludzi nie reformowalnych , nie rozumiejących zmieniającego się świata.Wydaje mi się , im bardziej dzieci będą widzieć zmiany w swoim życiu tm bardziej do nich się dostosują w życiu dorosłym a niestety będą musiały często zmieniać zawody i zakłady pracy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słusznie

   też matka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Podziwiam p. Katarzynę i jej córkę. Trzeba mieć dużo siły, aby walczyć z czymś tam bezsensownym jak ta pseudo reforma, z czymś tak odbierającym nadzieję jak zadufanie i arogancja jej twórców....rozwiń całość

   Podziwiam p. Katarzynę i jej córkę. Trzeba mieć dużo siły, aby walczyć z czymś tam bezsensownym jak ta pseudo reforma, z czymś tak odbierającym nadzieję jak zadufanie i arogancja jej twórców. Jestem z Panią! Też jestem matką skrzywdzonego przez ten bezmyślny walec dziecka.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadyma

   TS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Pani Juszkiewicz chodzi o robienie dymu. Zalewska odpowie - źle. Nie odpowie - też źle.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gimnazja są nieporozumieniem

   oko belfra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Matka aktywistka napisał list kazała córce przepisać. Urzędnik z Ministerstwa wiedząc kto do niego pisze odpisał cwanej matce. Matko nie podszywaj sie pod swoje dziecko, bo sie ośmieszasz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziecko samo napisało a mamusia to aktywistka

   humanoid (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   A ja jestem Eric Clapton i wycinam teraz Leilę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama