Panewnicki Bieg Dzika. Biegły tłumy ZDJĘCIA

  Panewnicki Bieg Dzika. Biegły tłumy ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Panewnicki Bieg Dzika. Biegły tłumy
  1/190
  przejdź do galerii

  Panewnicki Bieg Dzika. Biegły tłumy ©Magdalena Mikrut-Majeranek

  W niedzielę, 26 lutego, odbyła się druga w tym roku odsłona VII edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Sportowa impreza ma na celu promocję Katowic, uroków lasów panewnickich oraz aktywnego stylu życia. Uczestniczyli w niej zarówno amatorzy, jak i osoby zrzeszone w klubach sportowych.
  Zawody odbywają się cyklicznie w Katowicach na terenie lasów panewnickich. Impreza ma charakter rekreacyjny i jest połączona z edukacją na temat prawidłowych zachowań na terenach leśnych. Kolejne biegi odbędą się 19 marca, 23 kwietnia, 21 maja, 4 czerwca, 23 lipca, 20 sierpnia, 17 września, 8 października, 19 listopada i 10 grudnia 2017 roku.

  Punktualnie o godzinie 11.00 na linii startu pojawiło się 500 zawodników.

  - Internetowo zapisało się 221 biegaczy i 95 nordikowców, jednakże wielu uczestników zapisało się dopiero tuż przed startem - wylicza Agnieszka Smykla, reprezentująca AWF Katowice i AZS Katowice.

  Zawody zostały rozegrane w konkurencji biegowej i Nordic Walking. Odbyły się na pętli o długości 4882 m, którą uczestnicy mogli pokonać cztery razy. Panewnicki bieg nie należy do najtrudniejszych.

  - Na trasie są wzniesienia, ale i płaskie tereny. W związku z ostatnimi deszczami, może pojawić się błoto - dodaje Agnieszka Smykla.

  W biegu wzięli udział wytrawni biegacze, którzy aktywnie uczestniczą w niemal wszystkich okolicznych imprezach biegowych. Pojawili się także i tacy, którzy postanowili wziąć udział w biegu po raz pierwszy.

  - To jest mój pierwszy bieg. Biorę udział dla przyjemności - powiedziała nam pani Sylwia Koczyłysiak z Gliwic, która uczestniczyła w dzisiejszych zawodach razem z jadącym w wózku z półrocznym dzieckiem. - 8 marca maluszek skończy pół roku. Mam nadzieję, że jedno kółeczko przebiegniemy w 40 minut - dodała.

  - Ci najlepsi biegacze powinni ukończyć bieg w 20 minut, ale są i tacy, którzy biegną np. razem z małymi dziećmi i oni pokonają trasę w około dwie godziny. Na wszystkich będziemy czekać - mówiła Agnieszka Smykla.

  Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ciepły posiłek. Po sportowych zmaganiach zorganizowano także wspólne ognisko.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawidłowe zachowania na terenach leśnych

   bendek666 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zachowania na terenach leśnych to m.in. parkowanie samochodów uczestników biegu na tych właśnie terenach.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem