Policja w Katowicach: Paweł Barski komendantem ZDJĘCIA

  Policja w Katowicach: Paweł Barski komendantem ZDJĘCIA

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Komenda Miejska POlicji w Katowicach ma nowe dowództwo. Mł. insp. Paweł Barski został powołany na stanowisko komendanta miejskiego policji w Katowicach,
  1/11
  przejdź do galerii

  Komenda Miejska POlicji w Katowicach ma nowe dowództwo. Mł. insp. Paweł Barski został powołany na stanowisko komendanta miejskiego policji w Katowicach, nadkom. Tomasz Kępa na stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach, a nadkom. Arkadiusz Konowalski na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach. ©Śląska Policja

  W rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Rozkazy wręczyli policjantom komendant wojewódzki policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński oraz jego pierwszy zastępca insp. Roman Rabsztyn.
  Mł. insp. Paweł Barski został powołany na stanowisko komendanta miejskiego policji w Katowicach (wcześniej pełnił obowiązki komendanta - dop. red.), nadkom. Tomasz Kępa na stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach, a nadkom. Arkadiusz Konowalski na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach.

  Mł.insp. Paweł Barski służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w Referacie Prewencji Komisariatu IV Policji w Dąbrowie Górniczej.
  W listopadzie 1998 roku został specjalistą w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, a rok później naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji. W 2005 roku objął stanowisko naczelnika Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, gdzie pełnił służbę prze ponad dwa lata. W listopadzie 2007 roku objął stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu I Policji w Sosnowcu. Następnie w kolejnym etapie swojej kariery zawodowej - w 2011 roku został komendantem tej jednostki. Od czerwca 2015 roku pełnił obowiązki służbowe na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach i nadzorował pracę służb pionu kryminalnego. W ubiegłym roku, w grudniu, zostały mu powierzone obowiązki komendanta.

  Nadkom. Tomasz Kępa służbę w policji rozpoczął w sierpniu 1992 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Przez kolejne lata pracował w pionie prewencji oraz logistyki. W styczniu 2007 roku został zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a od czerwca 2014 roku naczelnikiem tego wydziału. Następnie od marca do sierpnia 2016 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji w Bytomiu. W listopadzie 2016 roku zostały mu powierzone obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach, a w grudniu I zastępcy KMP w Katowicach. Zgodnie z podziałem kompetencji nadzoruje pracę służb pionu prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji.

  Nadkomisarz Arkadiusz Konowalski służbę w policji rozpoczął w 1995 roku. Praktycznie od początku swojej kariery związany był z pionem kryminalnym i Katowicami. Był referentem Sekcji Kryminalnej na Komisariacie III, specjalistą w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą, naczelnikiem Sekcji Kryminalnej na Komisariacie II i naczelnikiem Wydziału Kryminalnego na Komisariacie II. Od 2011 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta Komisariatu IV oraz zastępcy komendanta Komisariatu II. Przez ostatnie 2 lata kierował Komisariatem Policji VI w Katowicach. 1 lutego tego roku zostały mu powierzone obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji w Katowicach. Zgodnie z podziałem kompetencji nadzoruje pracę służb pionu kryminalnego.

  Dodajmy jeszcze, że podinsp. Krzysztof Żołądek został powołany na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Raciborzu, a podczas uroczystości komendant wojewódzki policji powierzył również pełnienie obowiązków na stanowiskach: zastępcy naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach - podinsp. Mariuszowi Mokrasowi oraz zastępcy komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach - podkom. Maciejowi Gwieździe.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ojojojojojo

   a ja a ja a ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a ja z powołania zony zjem tosta

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama