Policjanci z Katowic szkolą żołnierzy 6 Brygady...

  Policjanci z Katowic szkolą żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej z Gliwic

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szkolenia żołnierzy to kolejny etap przygotowań wojskowych do udziału w misji w Kosowie, na którą wyjadą w maju przyszłego roku.
  1/19
  przejdź do galerii

  Szkolenia żołnierzy to kolejny etap przygotowań wojskowych do udziału w misji w Kosowie, na którą wyjadą w maju przyszłego roku. ©Śląska policja

  Śląska policja jest doskonale wyszkolona i chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z żołnierzami. Współpraca katowickiego oddziału prewencji z 6 Brygadą Powietrznodesantową z Gliwic jest owocna. Policjanci kolejny raz szkolili żołnierzy przygotowujących się do udziału w misji w Kosowie, na którą wyjadą w maju przyszłego roku. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Instruktorzy z katowickiego oddziału prewencji przeprowadzili ostatnie w tym roku szkolenie żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej w Gliwicach. Tym razem koledzy z armii ćwiczyli działania pododdziału zwartego z wykorzystaniem granatów łzawiących. Był to kolejny etap przygotowań wojskowych do udziału w misji w Kosowie, na którą wyjadą w maju przyszłego roku.

  Od września kadra instruktorska katowickiego oddziału prewencji prowadzi szkolenia żołnierzy z gliwickiej 6 Brygady Powietrznodesantowej. Ćwiczenia mają za zadanie przygotowanie wojskowych do działań w pododdziale zwartym w sytuacji naruszenia ładu i porządku publicznego.

  Szkolenie żołnierzy obejmuje tworzenia szyków i ugrupowań oraz taktykę działania w przypadku powstania zamieszek. Na tym jednak nie koniec. Program zajęć ma na celu kompleksowe przygotowanie żołnierzy do nowych zadań więc ćwiczenia objęły także zajęcia z zakresu użytkowania strzelb gładkolufowych oraz taktyki i technik interwencji.

  Ostatnim w tym roku etapem szkolenia były działania pododdziału zwartego przy wykorzystaniu gazu łzawiącego. Wojskowi mieli okazję wypróbować działanie ręcznych wyrzutni granatów łzawiących. Jednym z elementów zajęć było wytworzenie chmury gazowej i przejście przez nią najpierw pojedynczych drużyn, a później całego plutonu. Jego celem było przygotowanie do przemieszczania się w warunkach o ograniczonej widoczności.

  W trakcie ćwiczeń żołnierze wpadli na pomysł, aby wypróbować także wariant przemieszczania się w chmurze gazowej bez używania masek. Chcieli w ten sposób oswoić się z działaniem tej substancji na organizm i przygotować warianty działania na wypadek znalezienia się w takiej nietypowej sytuacji.

  Po zajęciach odbyła się odprawa podsumowująca i dyskusja.

  Wspólne szkolenia Żołnierzy z gliwickiej 6 Brygady Powietrznodesantowej i kadry instruktorskiej katowickiego oddziału prewencji są owocem specjalnego porozumienia, którego celem jest przygotowanie wojskowych do XXXVI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahaha

   wczoraj Bielso dziś Gliwice (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Piela to chyba jedzie ucholić tylko hahahahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd

   Żołnierz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Autor artykułu do zwolnienia 6 Batalion a nie Brygada
   Braki warsztatowe, kto to pisał ?????!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale kuva szkoda

   Ale kvwa szkoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Żołnierze to tak naprawdę gimnazjaliści. Dankę Kopacz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale kuva szkoda

   Ale kvwa szkoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Policjanci to powinni się nie szkolić ale uczyć. Kuva naczelinik bez matury, komediant po przyzakładówce, kryminalny po zawodówce. Zarobki jak u śmieciarzy, kierownik 4100 buhahhah, komediant 5200...rozwiń całość

   Policjanci to powinni się nie szkolić ale uczyć. Kuva naczelinik bez matury, komediant po przyzakładówce, kryminalny po zawodówce. Zarobki jak u śmieciarzy, kierownik 4100 buhahhah, komediant 5200 buhahhah.... toż to Białoruś. Pozdrawiam ( właściciel punktu xero)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama