Ważne
  Rekrutacja na studia 2017: Uniwersytet Śląski ogłosił listę...

  Rekrutacja na studia 2017: Uniwersytet Śląski ogłosił listę najbardziej obleganych kierunków

  Monika Chruścińska-Dragan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Śląski

  Uniwersytet Śląski

  Uniwersytet Śląski zakończył rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Tradycyjnie już prawdziwe oblężenie przeżywają prawo, psychologia i pedagogika. Z kolei na realizację obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografię zgłosiło się blisko 16 osób na jedno miejsce.
  Uniwersytet Śląski

  Uniwersytet Śląski

  Rekrutacja na Uniwersytet Śląski 2017

  Niedziela, 10 lipca, była ostatnim dniem, w którym kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie mogli się zarejestrować. Czołówka najpopularniejszych kierunków uczelni nie uległa dużej zmianie. Ponad 1,3 tys. kandydatów chce dostać się na prawo, a ponad 940 – na psychologię. Kolejne miejsca zajmują pedagogika (512 osób zgłosiło chęć studiowania), administracja ( 488 osób), bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe (481 osób), informatyka (466 osób) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (422 osoby).

  - Prawo, psychologia, pedagogika na stałe weszły do czołówki najpopularniejszych kierunków uczelni - przypomina Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego. Jeśli chodzi o młodsze kierunki na UŚ, kandydatów zainteresowało najbardziej bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe.

  Pod względem liczby chętnych na jedno miejsce najbardziej oblegana jest realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia. O jeden indeks rywalizuje tam blisko 16 osób na miejsce. Kolejne są: reżyseria – 9,5 osób na jedno miejsce, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej specjalność: grafika komputerowa gier – 8,75 osób na jedno miejsce, filologia, specjalność: języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym – 8,4 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja – 6,5 osób na miejsce, i filologia angielska, specjalność: język biznesu – 5,33 osób na miejsce.

  W tym roku Uniwersytet Śląski oferował łącznie około 9,5 tys. miejsc na studia stacjonarne i około 4,3 tys. na studia niestacjonarne. A także 270 na studia doktoranckie.

  Od 13 lipca Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne będą sukcesywnie publikować listy osób przyjętych na studia w Uniwersytecie Śląskim na stronie internetowej www.rekrutacja.us.edu.pl

  - Te kierunki gdzie liczba kandydatów nie wypełniła limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem – który rozpocznie się 1 sierpnia - zapowiada Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy UŚ.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  20 lat po powodzi tysiąclecia na Śląsku


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama