ŚKUP: to nie koniec kolejek w POK-ach

  ŚKUP: to nie koniec kolejek w POK-ach

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wyglądały kolejki po karty ŚKUP pod koniec czerwca. Za niespełna miesiąc może być podobnie
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak wyglądały kolejki po karty ŚKUP pod koniec czerwca. Za niespełna miesiąc może być podobnie ©Justyna Przybytek

  Od piątku 1 lipca przestały obowiązywać miesięczne bilety papierowe KZK GOP o oznaczeniu SM (przejazd tramwajem lub autobusem na terenie jednego miasta/gminy). Bilety zostaną zastąpione kartami ŚKUP. Osoby, które do tej pory miały papierowe bilety, ustawiały się w długich kolejkach w Punktach Obsługi Klienta. Podobnie może być za miesiąc, kiedy zostaną wycofane bilety miesięczne SC/AT i SM/AT.
  Na kilka dni przed wycofaniem biletów miesięcznych SM, w Punktach Obsługi Klienta (POK) tworzyły się ogromne kolejki. Ludzie przychodzili aby złożyć wniosek lub odebrać Śląską Kartę Usług Publicznych, która 1 lipca zastąpiła wymienione bilety. Niektórzy pasażerowie stali w kolejkach po kilka godzin.

  Papierowe bilety miesięczne uprawniające do przejazdu autobusem lub tramwajem na terenie jednej gminy przestały obowiązywać 1 lipca.
  Termin nie został przedłużony, podobnie jak miało to miejsce na początku czerwca - krótko po wycofaniu biletów o oznaczeniu SC (bilety uprawniały do przejazdu autobusami lub tramwajami na terenie dwóch lub więcej miast). Wtedy KZK GOP zdecydował się o przedłużeniu ich ważności do 10 czerwca.

  - W czerwcu pasażerów, którzy musieli zmienić bilet miesięczny na kartę ŚKUP było o wiele więcej niż teraz. Choć rzeczywiście pod koniec czerwca POK - i przeżywało większe obłożenie. Niektórzy pasażerowie zostawili sobie wyrobienie karty ŚKUP na ostatni moment - mówi Anna Koteras, rzeczniczka prasowa KZK GOP.

  Niewykluczone, że podobnie wielkie kolejki pojawią się w POK-ach pod koniec lipca. Wtedy ze sprzedaży zostaną wycofane bilety miesięczne SC/AT (bilet autobusowo - tramwajowy obowiązujący na terenie dwóch i więcej miast) i SM/AT (autobus i tramwaj na terenie jednego miasta).

  - Niestety, wciąż spora część pasażerów, zamiast składać wnioski przez internet - co jest bardzo proste - woli przychodzić do POK - ów i robić to osobiście. To niestety wydłuża całą procedurę - mówi Koteras.

  KZK GOP opublikował listę POK - ów, które przeżywały największe oblężenie pod koniec czerwca. Oto 10 POK - ów, które 29 czerwca wydały największą liczbę kart ŚKUP (w nawiasie liczba wydanych kart):

  Katowice ul. Staromiejska 14 (122)
  Gliwice ul. Pod Murami 4 (109)
  Ruda Śląska ul. 1 Maja 370 (102)
  Katowice ul. Kościuszki 23 (93)
  Bytom ul. Tadeusza Kościuszki 1 (90)
  Katowice ul. Przemysłowa 3 (86)
  Gliwice, ul. Zwycięstwa 2 (83)
  Siemianowice Śląskie ul. Powstańców 22 (80)
  Dąbrowa Górnicza ul. Adamieckiego 11a/1 (72)
  Chorzów ul. 11 Listopada 42 (65)

  Do tej pory KZK GOP wydało ponad 110 tys. kart ŚKUP (stan na 30 czerwca).

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obsługa klienta rodem z komuny

   Mrozek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Na drzwiach punktu odbioru napis "proszę wchodzić pojedynczo" w środku 40 m2 powierzchni wolnej na zewnątrz stoi jeden klient ale ma stać bo w punkcie obsłudze powietrze psuje potem wzywają jak na...rozwiń całość

   Na drzwiach punktu odbioru napis "proszę wchodzić pojedynczo" w środku 40 m2 powierzchni wolnej na zewnątrz stoi jeden klient ale ma stać bo w punkcie obsłudze powietrze psuje potem wzywają jak na korytarzu u weterynarza następny proszę niech "buraki" stoją na zewnątrz bo przecież to oni coś chcą. Po telefonie do KZK GOP dowiadujemy się że ich to nie obchodzi bo zlecili to innym a ich logo to jest na plakatach bo jest i już. Życzę wszystkim tak traktujących klientów zło konieczne aby ich też tak potraktowano. A KZK GOP gratuluję dobrego samopoczucia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oficjalny prostest

   gustlik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   chciałbym wiedzieć ile osób było by zainteresowanych oficjalną skargą na KZKGOP i urzędników, którzy zmuszają nas do swojej fanaberii - mam na mysli konieczność odbijania biletów okresowych bez...rozwiń całość

   chciałbym wiedzieć ile osób było by zainteresowanych oficjalną skargą na KZKGOP i urzędników, którzy zmuszają nas do swojej fanaberii - mam na mysli konieczność odbijania biletów okresowych bez limitów przejazdów przy wejsciu i wyjściu, braku możliwości rezygnacji z funkcji płatniczej karty, niemożliwości posiadania biletu kwartalnego bez podawania swoich danych.
   Mam dość straszenia mandatami za to że kupuje bilet za prawie 400 zł który miałbyć ułatwieniem a stanowi problem bo na "węzłach" przesiadkowych sa kolejki zarówno do wejscia jak i wyjscia, a autobysy spóźniają sie juz wiecej niż przed wprowadzeniem kart - a jeszcze uczniowie i studenci nie byli zmuszenie do posiadania kart i nie musieli sie "odbijać".

   uważam że kazdy kto przyczynił sie do wprowadzenia tego dziadostwa powinien oddawać z własnych pieniedzy lub odpracować kazdą złotówkę która wzioł na projekt z Uni Euro i naszych podatków. Zamiast tego mogli kupić kilka nowych autobusów/tramwajów i opłacić kierowców i motorniczych ... ale tu pewnie nie dało by sie przekretów zrobić...

   wiec ludzie protwestujmy zgłaszajmy sprzeciw każdej idotycznej zmianie bo jest ona z naszych pieniedzy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to jest POK?

   jhbfg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   co to znaczy POK??? szukam w necie i znajduje mi tylko rozwiniecia ang. nazw, ale ani jedna nie jest wyjasniajaca co w jezyku polskim znaczy ten skrót?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Punkt Obsługi Klienta

   kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jwt

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamach na ludzką wolność

   Kauri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   Te karty elektroniczne to niezły cymes - podajesz człowieku swoje dane, prawie z numerem buta i kołnierzyka, w zamian dostajesz smycz i to krótką.. kolejki przy wejściu, bo każdy musi się "odbić",...rozwiń całość

   Te karty elektroniczne to niezły cymes - podajesz człowieku swoje dane, prawie z numerem buta i kołnierzyka, w zamian dostajesz smycz i to krótką.. kolejki przy wejściu, bo każdy musi się "odbić", kolejki przy wysiadaniu - znowu trzeba to syfiarstwo w czytnik przyłożyć.. Jak masz zakupy, to śkupa w zębach trzeba mieć.. poza tym jak się nie odbijesz, to jedziesz na gapę, mimo, że bilet opłacono z góry..
   Zdecydowanie mówię NIE śkupowi. Wolę jeździć na papierowych biletach, przynajmniej "administrator śkup" moich danych - imię, nazwisko, adres, wszystkie trasy, godziny i miejsca wsiadania i wysiadania - nie dostanie.. a jak się jakiś haker do tych danych dostanie, to o mnie nie będzie wiedzieć NIC.
   Pozdrozwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama