Śląski Festiwal Nauki w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO Będzie...

  Śląski Festiwal Nauki w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO Będzie ponad 350 atrakcji [PROGRAM]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląski Festiwal Nauki w Katowicach
  1/25
  przejdź do galerii

  Śląski Festiwal Nauki w Katowicach ©Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni

  Pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy - to w wielkim skrócie program Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016. Największe w regionie wydarzenie naukowe organizują śląskie uczelnie wraz z miastem Katowice. Festiwal startuje już w czwartek i potrwa do niedzieli. Najpierw będzie odbywał się na rynku, następnie - w piątek i sobotę - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
  - Śląski Festiwal Nauki ma być swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia - zapowiadają organizatorzy.

  Śląski Festiwal Nauki będzie odbywał się 14 i 15 października w MCK. Poprzedzi go natomiast Studencki Festiwal Nauki, w ramach którego już w czwartek na katowickim rynku odbędzie się studencki Jarmark Wiedzy, zobaczymy na nim pokazy eksperymentów, będzie demonstracja warzenia piwa, czy zawody w lataniu dronem.


  Co natomiast odnajdziemy w piątek i sobotę w MCK? Na program Śląskiego Festiwalu Nauki składa się 350 atrakcji, a wśród nich ponad 150 stanowisk pokazowych, 120 wykładów i 80 warsztatów.

  Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość między innymi: złożyć drukarkę 3D, wziąć udział w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzieć się więcej na temat Robina Hearta i innych robotów medycznych, odkryć czy Szekspir czuł bluesa i po co Iron Manowi kostium.

  W programie wydarzenia zaplanowano ponadto pokazy hologramów, programowania robotów z LEGO, prezentację prototypu drona do oprysku jako alternatywnego rozwiązania w rolnictwie, jak również stoisko pokazowe, przy którym będzie można poznać tradycyjne sposoby wyrobu piwa. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o nich przygotowano zabawy, miniwarsztaty i pokazy, jak na przykład poduszkowiec napędzany starym odkurzaczem, na którym będą mogły unosić się dwie osoby.

  Gościem Śląskiego Festiwalu Nauki będzie dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, fizyk, popularyzator nauki, który poprowadzi spotkanie „Sonda +”. Ze specjalnymi mobilnymi pokazami na festiwal nauki przyjadą też popularyzatorzy nauki z Centrum Nauki Kopernik, jednego z największych tego typu placówek w Europie.

  Śląski Festiwal Nauki będzie otwarty od 10 do 18, w sobotę od godz. 10 do 16. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec
  *Zaginął Akadiusz Burak. Chłopaka szuka detektyw Rutkowski

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bida z nędzą

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   no miało być jak zwykle: światowo, unikatowe wydarzenie, naukowa uczta, dzikie tłumy .....a wyszło jak zwykłe czyli bida z nędzą

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cot o za stroje ? Napewno nie slaskie.

   chcacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wiedziec

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama