Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach WIDEO+ZDJĘCIA Jak...

  Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach WIDEO+ZDJĘCIA Jak zostać policjantem?

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowo przyjęci funkcjonariusze policji złożyli ślubowanie podczas uroczystości zorganizowanej na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Od czwartku policyjne szeregi w województwie śląskim zasiliło 95 nowych policjantów, w tym 11 kobiet. Jak zostać policjantem?
  Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach
  1/73
  przejdź do galerii

  Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach ©Śląska Policja, P. Drabek

  Od tego momentu stajecie się pełnoprawnymi funkcjonariuszami - zwracał się do nowych policjantów insp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji w Katowicach.

  SPRAWDŹ KONIECZNIE
  CZY BYŁBYŚ DOBRYM POLICJANTEM? ROZWIĄŻ TEST PSYCHOLOGICZNY  - Złożone ślubowanie, treść roty, to tak naprawdę abecadło waszej przyszłej służby. Wszystkie zawarte tam wartości są najbardziej istotne i wymagają bezwzględnego poszanowania. Pamiętajcie o tym, że każdy z was ma bardzo istotny wpływ na to, jak polska policja jest postrzegana - podkreślał insp. Krzysztof Justyński, dodając, że w policji nie ma miejsca dla osób, które nie szanują obowiązującego prawa.

  Szef garnizonu śląskiego życzył nowym funkcjonariuszom zadowolenia z pełnionej służby i awansów.

  Jak zostać policjantem?  Funkcjonariusze, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną teraz kurs podstawowy w szkołach policyjnych. W uroczystości, oprócz komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego i jego zastępcy insp. Romana Rabsztyna, wzięli udział: wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk czy też naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Na ślubowanie przyjechali również najbliżsi nowych policjantów.

  Uroczystość była również okazją do wręczenia oficerom rozkazów personalnych. Otrzymali je: podinsp. Jerzy Kudła (naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Katowicach), nadkom. Adam Nikolin (naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP), kom. Radosław Kacprzak (naczelnik Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach), podinsp. Robert Czyż (zastępca naczelnika Wydziału dw. z Korupcją KWP w Katowicach), kom. Adam Knopik (komendant Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach) oraz podinsp. Mariusz Strzelecki (p.o. zastępcy komendanta miejskiego policji w Częstochowie).

  Zobacz galerię

  Na koniec odbyła się defilada z udziałem nowo przyjętych mundurowych, kompanii honorowej śląskiego garnizonu złożonej z policjantów OPP Katowice i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Obserwuj autora na Twitterze


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo !

   Hilda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Następny szwadron młodej policji który zacznie nękać spokojnych obywateli wracających do domu po ciężkim dniu pracy a nie zajmujący się chuliganką i łobuzerią

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama