Strażak Jacek Apostolski to bohater. Uratował ofiarę...

  Strażak Jacek Apostolski to bohater. Uratował ofiarę wypadku. Otrzymał krzyż zasługi za dzielność

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najlepsi strażacy zostali odznaczeni. Wśród nich jest Jacek Apostolski
  1/5
  przejdź do galerii

  Najlepsi strażacy zostali odznaczeni. Wśród nich jest Jacek Apostolski ©Patryk Drabek/Dziennik Zachodni

  W Katowicach świętowano Wojewódzki Dzień Strażaka. Była to okazja m.in. do wręczenia medali i nominacji na wyższe stopnie oficerskie. Podczas uroczystości wręczono m.in. 88 nominacji na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie oraz medale i odznaki. Jednym z odznaczonych jest Jacek Apostolski - strażak, który uratował ofiarę wypadku, narażając własne życie i zdrowie.
  Krzyżem zasługi za dzielność, nadanym przez prezydenta RP, został odznaczony sekc. Jacek Apostolski z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie.

  12 sierpnia ubiegłego roku jechał motocyklem drogą krajową nr 86 i w miejscowości Podwarpie zauważył leżący na dachu samochód ciężarowy z naczepą. Auto znajdowało się w rowie. Dzielny strażak natychmiast zaczął udzielać pomocy kierowcy, który został zakleszczony w pojeździe.

  Jednocześnie powiadomił o zdarzeniu stanowisko kierowania PSP w Będzinie.Jacek Apostolski nie zważał na niebezpieczeństwo związane z wyciekającym paliwem, wczołgał się do kabiny samochodu, wyłączył silnik i wyłamał plastikowe elementy wyposażenia, które uciskały klatkę piersiową kierowcy.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  STRAŻAK RATUJE OFIARĘ WYPADKU


  Pomimo tego, że mogło dojść do pożaru, zdecydował się na to, by pozostać na miejscu i podtrzymywać poszkodowanego, który zwisał głową w dół. Po tym, jak na miejsce przyjechała straż pożarna, a poszkodowanego uwolniono przy pomocy sprzętu hydraulicznego, pomagał w jego ewakuacji ze zniszczonej kabiny. Strażacy nie mają wątpliwości, że sekc. Jacek Apostolski, narażając własne życie i zdrowie, przyczynił się do uratowania poszkodowanego.

  - To był zwykły, ludzki odruch. Nic nadzwyczajnego - podkreślał w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.

  Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej - na wniosek kapituły medalu - wyróżnił zastępcę śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Erwina Jaworudzkiego, medalem honorowym im. Józefa Tuliszkowskiego.

  Podczas uroczystości wręczono także: 88 nominacji na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie oraz medale i odznaki dla wyróżniających się w służbie strażaków i osób wspierających działania straży pożarnej na terenie województwa. Tymczasem my rozpoczynamy plebiscyt, który wyłoni Superstrażaka i Superjednostkę PSP i OSP województwa śląskiego. Czekamy na kandydatury. Głosowanie rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 4 lipca. Dla zwycięzców przewidziane są m.in. nagrody pieniężne ufundowane przez komendanta wojewódzkiego PSP.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomnik powstań śląskich zapłonął na czerwono ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pod przesięgą.

   Stanik z Rybnika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Nie wiem za co odznaczenia krzyże , przecież to jego zawód i obowiązek, będzie trzeba każdemu piekarzowi dać Krzyż zasługi bo ratuje nas przed śmiercią głodową , Strażak ,Policjant ,Lekarz, Doktor,...rozwiń całość

   Nie wiem za co odznaczenia krzyże , przecież to jego zawód i obowiązek, będzie trzeba każdemu piekarzowi dać Krzyż zasługi bo ratuje nas przed śmiercią głodową , Strażak ,Policjant ,Lekarz, Doktor, Żołnierz ,itd. to ich obowiązek ratować ludzi bo to ślubowali.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda

   Mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Powiem tak. On w przeciwieństwie do wielu ludzi przejeżdżających obok wypadku , zatrzymał sie i pomógł , mimo iż był po pracy. To nie trzeba być strażakiem żeby komuś uratować życie. To że dostał...rozwiń całość

   Powiem tak. On w przeciwieństwie do wielu ludzi przejeżdżających obok wypadku , zatrzymał sie i pomógł , mimo iż był po pracy. To nie trzeba być strażakiem żeby komuś uratować życie. To że dostał jakieś odznaczenie - to tylko pewnie kawałek blachy. Pozostaje mu tylko satysfakcja że jest dobrym człowiekiem i że jako strażak zarabia 1950 zł na ręke narażając swoje życie.
   Tak więc Stanik zastanów sie co piszesz o ludziach, i lepiej żebyś nigdy nie potrzebował pomocy strażaków, bo pamiętaj to tylko ich zawód i obowiązek !!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama