Sylwester 2016 w Katowicach: centrum Katowic zostanie...

  Sylwester 2016 w Katowicach: centrum Katowic zostanie zamknięte dla ruchu [MAPA, PROGRAM]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sylwester 2016 w Katowicach
  1/6
  przejdź do galerii

  Sylwester 2016 w Katowicach

  Na placu przed Spodkiem rozpoczęła się budowa gigantycznej sceny na Sylwestrową Moc Przebojów, którą Telewizja Polsat organizuje wespół z miastem Katowice. Organizatorzy zgłosili, że w imprezie może wziąć udział nawet 65 tysięcy osób! To dlatego do jej zabezpieczenia zostanie oddelegowanych 807 pracowników ochrony, w tym 269 ze służby porządkowej i 538 z informacyjnej. Ze względu na rozmach zabawy 31 grudnia spora część centrum Katowic będzie wyłączona z ruchu.
  Na placu przed Spodkiem rozpoczęła się budowa gigantycznej sceny na Sylwestrową Moc Przebojów, którą Telewizja Polsat organizuje wespół z miastem Katowice. Organizatorzy zgłosili, że w imprezie może wziąć udział nawet 65 tysięcy osób! To dlatego do jej zabezpieczenia zostanie oddelegowanych 807 pracowników ochrony, w tym 269 ze służby porządkowej i 538 z informacyjnej.

  Teren imprezy zostanie ogrodzony płotem o wysokości dwóch metrów i będzie monitorowany przez 11 kamer monitoringu.
  Dodatkowo przy wejściach organizatorzy będą liczyli wchodzących. - Gdy liczba osób zbliży się do maksymalnej, wstęp na teren imprezy zostanie zamknięty, a wejście odbywać się będzie w sposób rotacyjny - zapowiadają.

  Sylwester 2016 w Katowicach: centrum zostanie zamknięte od 14.

  Warto pamiętać, że ze względu na rozmach zabawy sylwestrowej, 31 grudnia spora część centrum Katowic będzie wyłączona z ruchu. Zamknięte od godz. 14. będą aleja Korfantego od ul. Olimpijskiej do hotelu Katowice oraz fragmenty Chorzowskiej i alei Roździeńskiego przy Rondzie.

  Na teren imprezy prowadzić będą wejścia zlokalizowane przy ul. Chorzowskiej, al. Korfantego i al. Roździeńskiego. Na skrzyżowaniu al. Korfantego i al. Roździeńskiego (naprzeciwko sceny) usytuowany zostanie podest dla osób niepełnosprawnych, natomiast scena gastronomiczna będzie na placu przed Superjednostką. Zabezpieczenie sanitarne obejmie 140 toalet, rozmieszczonych na terenie imprezy oraz przed wejściami. 20 kabin to toalety dla osób niepełnosprawnych.

  Przygotowania do wydarzenia trwają pełną parą. Od kilku dni przed Spodkiem trwa budowa sceny, będzie miała 60 metrów szerokości, 16 m wysokości i 20 m głębokości. Zostanie na niej zainstalowanych około 595 mkw ekranów LEDowych o łącznej wadze 14 ton.

  Przypomnijmy jeszcze kto na niej zagra. Zaplanowano występy m.in. Beaty i Bajmu, Sylwii Grzeszczak, Eweliny Lisowskiej, Ewy Farnej, Bednarka, Eneja, Piersi, Golec uOrkiestry, Zbigniewa Wodeckiego, IRY, Grzegorza Hyżego, Michała Wiśniewskiego, Wojtka Łuszczykiewicza i zespołu Video, Boys, Blue Cafe i Feela oraz wokalisty Modern Talking - Thomasa Andersa.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama