Uniwersytet Jagielloński szuka swych nowych studentów w...

  Uniwersytet Jagielloński szuka swych nowych studentów w Katowicach. We wtorek spotkanie w "katoliku"

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Jagielloński szuka swych nowych studentów w Katowicach. We wtorek spotkanie w "katoliku"
  1/5
  przejdź do galerii
  O zaletach studiowania w Krakowie będą opowiadać naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 4.04 spotkanie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Emila Szramka pt. „Spotkania z Mistrzem”.
  We wtorek, 4 kwietnia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Emila Szramka w Katowicach – zdobywcy tytułu „Złotej Szkoły 2016”, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkają się z uczniami śląskich liceów ogólnokształcących. W wydarzeniu „Spotkanie z Mistrzem”, będącym elementem kampanii promującej studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, wezmą udział wybitni specjaliści, cieszący się dużym autorytetem zarówno w środowisku naukowym jak i wśród studentów – biolog prof.
  dr hab. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. dr hab. Wojciech Macyk. W trakcie spotkania profesorowie będą opowiadali o przełomowych momentach ich drogi naukowej oraz ludziach, których rady i wsparcie miały wpływ na ich decyzje.

  Licealiści będą mogli nie tylko ich posłuchać, ale również zostać przez nich wysłuchanymi. Uczniowie staną przed okazją, by opowiedzieć profesorom i publiczności o swoich pasjach, ulubionej dziedzinie nauki, zagadnieniach badawczych z pogranicza kilku dyscyplin naukowych. Celem spotkania jest pokazanie młodzieży, że zbliżający się w ich życiu okres studiów to okazja do budowania kompetencji ułatwiających start zawodowy oraz możliwość poznania mentorów, inspirujących do poszerzania swoich horyzontów i rozwijania zainteresowań. Profesorowie będą zachęcać uczniów do konsekwentnego podążania drogą pozwalającą osiągnąć mistrzostwo w wybranej dziedzinie, co ułatwi młodym ludziom realizacje ambicje zawodowych na późniejszym etapie życia. Na pytania uczniów dotyczące możliwości studiowania odpowiadać będą przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia oraz Działu Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Poza Katowicami „Spotkanie z Mistrzem” zorganizowane zostanie jeszcze w Rzeszowie. Wcześniej odbyły się edycja krakowska i kielecka.

  Kraków oferuje absolwentom uczelni wyższych dostęp do ciągle rosnącego rynku pracy, zajmując wysokie miejsce w zestawieniach analizujących potencjał biznesowy miast – w rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations 2016 Kraków zajął pierwsze miejsce w Europie i dziewiąte na świecie. Z kolei badanie preferencji pracodawców zatrudniających absolwentów uczelni wyższych zrealizowane przez Centrum Badań Marketingowych Indicator sytuuje Uniwersytet Jagielloński na trzecim miejscu w kraju. Na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa www.kierunek.uj.edu.pl , na której można znaleźć informacje dotyczące kampanii i możliwości rekrutacji na Uniwersytet Jagielloński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama