W Altusie działa już nowy klub fitness, wkrótce będzie...

  W Altusie działa już nowy klub fitness, wkrótce będzie squash ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Klub Altus Fitness
  1/18
  przejdź do galerii

  Klub Altus Fitness ©Mat. Altus

  W najwyższym budynku Katowic – Altusie – otwarty jest już nowy klub fitness, znajduje się na drugim piętrze, w miejscu, w którym dawniej były przestrzenie kina. Obok, w dawnej sali kinowej, trwa natomiast budowa kortów do squasha – to ciąg dalszy zmian zachodzących od ubiegłego roku w 125-metrowym wieżowcu, a których celem jest stworzenie tu największego centrum sportowo-rekreacyjnego w centrum Katowic.
  Klub fitness i siłownia działają na drugim piętrze wieżowca, w atrium. To tu, a także na wyższej kondygnacji, przed laty działało kino Helios. Gdy sieć opuściła Altus, a w jej miejsce weszła nowa – Planet Cinema – zajęła tylko trzecią kondygnację, zaś druga z trzema salami kinowymi i foyer pozostała pusta. Siłownia działała wówczas na czwartym piętrze na kilkuset metrach kwadratowych. Nowa jest na drugim – wkrótce pod nazwą Altus Fitness – i zajęła całe dawne foyer kinowe, jest tu łącznie 1400 metrów kwadratowych powierzchni.


  – Mamy rozbudowaną strefę cardio, sporo sprzętu siłowego i maszyny do treningu izolowanego oraz strefę wolnych ciężarów, do tego dwie sale fitness oraz salkę do treningu personalnego – wymienia Agnieszka Pałka, menadżer siłowni w Altusie.

  Całość uzupełniają bezpłatne dla klientów: solarium oraz strefy spa w szatniach, w damskiej to dwie sauny (sucha i parowa), a także jacuzzi, a w męskiej – sauna „trzy w jednym” (podczerwień, mokra i sucha). Choć pod nową nazwą i znacznie większa, to siłownia w Altusie wciąż, jako jedyna w Katowicach, czynna jest przez cały tydzień i całą dobę. Jej atutem jest też podziemny parking wieżowca, z którego klienci siłowni z rocznym karnetem lub posiadający kartę Multisportu czy OK System mogą korzystać przez dwie godziny bezpłatnie.

  Przebudowa przestrzeni kinowych na klub fitness, w tym zakup nowego sprzętu, kosztowało, jak szacuje Maciej Jaglarz, właściciel Altusa, ok. 3 mln zł netto. Ale to nie koniec planowanych w wysokościowcu zmian.

  – Niewykorzystane przestrzenie w Altusie będą zamieniane na powierzchnie sportowe, docelowo od 6,5 tys. do 8 tysięcy metrów kwadratowych chcemy przeznaczyć właśnie na ten cel – zapowiada Jaglarz. Na drugim piętrze, obok siłowni, są jeszcze trzy dawne sale kinowe. To olbrzymie przestrzenie wysokie na niemal 10 metrów. W pierwszej już trwają prace, tu powstaną trzy korty do squasha. Co w kolejnych? Jeszcze kilka miesięcy temu Jaglarz zapowiadał, że w biurowcu być może powstanie m.in. basen.

  – Wciąż brany jest pod uwagę, prowadzone są badania, czy taki obiekt może tu powstać. Dość poważnie zastanawiamy się też, aby kolejną z sal wykorzystać na korty do squasha lub znacznie powiększyć powierzchnię siłowni czy też pod kolejne szatnie, dla zwiększenia wygody klubowiczów – wyjaśnia.

  Przypomnijmy, że remonty w Altusie trwają już od ubiegłego roku. Dotąd prace prowadzone były przede wszystkim w części biurowej wysokościowca, natomiast od kilku miesięcy trwają także w części handlowej oraz olbrzymim atrium, gdzie znajdują się sklepy, restauracje, kino oraz wspomniana restauracja


  *Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego taki sprzęt?

   matt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie rozumiem dlaczego w tak prestiżowej siłowni nie ma sprzętu HBP? Siłownia prezentuje się bardzo dobrze, ale zdecydowanie brakuje mi solidnego parku maszynowego. Oceńcie sami i porównajcie sprzęt...rozwiń całość

   Nie rozumiem dlaczego w tak prestiżowej siłowni nie ma sprzętu HBP? Siłownia prezentuje się bardzo dobrze, ale zdecydowanie brakuje mi solidnego parku maszynowego. Oceńcie sami i porównajcie sprzęt w Altusie z www.hbp.info.plzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama