W Katowicach zasadzą 220 tys. kwiatów i 1450 drzew

  W Katowicach zasadzą 220 tys. kwiatów i 1450 drzew

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kwiaty na rynku w Katowicach
  1/4
  przejdź do galerii

  Kwiaty na rynku w Katowicach ©LOTA

  Trwają wiosenne porządki w Katowicach: sprzątanie, sadzenie, a nawet rozwijanie trawy z rolek. W tym sezonie w mieście zasadzonych zostanie 220 tysięcy kwiatów, a także 1450 nowych drzew i 8500 krzewów
  Na rondzie sadzone są bratki, konstrukcje kwiatowe pojawią się na placu Miarki, przy ulicy Jankego, na skwerze przy ul. Hallera i w Nikiszowcu. Kwiaty w niewielkich donicach będą, jak w poprzednich latach na latarniach przy Staromiejskiej i Mariackiej.

  - W tym sezonie w mieście zasadzonych będzie ok. 220 tys. kwiatów własnej produkcji, będą to głównie begonie, żeniszki, szałwia, aksamitki, pelargonie.
  W kwietniu i maju czekają nas kolejne nasadzenia w całym mieście. Np. na pl. Kwiatowym w kwietniu zasadzonych będzie 800 begonii w różnych kolorach - wylicza Joanna Górska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Katowicach. Nowych drzew będzie 1450, krzewów - 8500.

  - W razie konieczności sadzone mogą być kolejne, może to być ponad 2 tys. drzew i 10 tys. krzewów - dodaje Górska. Topole i osiki (51) pojawią się przy ulicy Przekopowej, przy Mariackiej - dziesięć klonów polnych, a przy Wiązowej dziesięć wiśni. W Dolinie Trzech Stawów zasadzonych zostanie 400 grabów, w rejonie skrzyżowania Sokolskiej i Chorzowskiej - sześć grabów kolumnowych. Przy Katowickiej będzie to z kolei leszczyna turecka, przy placu Budnioka - jabłonie ozdobne, lipy i klony oraz hortensje, forsycje i berberysy, przy Kotlarza - jabłonie, w parku Kościuszki - 30 lip i klonów, a na placu Andrzeja tawuły i berberysy. Dodatkowo przy al. Roździeńskiego już zasadzono 140 jałowców.

  Gdzieniegdzie w mieście zostanie też rozłożona trawa z rolek. Taka znajduje się w parku na nowym rynku, ta zniszczona zostanie lada moment wymieniona. Ok. 600 m kw. rozwinięto też w Parku Kościuszki w rejonie kościoła św. Michała, a w planach jest też położenie 200 m kw. na pl. Wolności. - Za Supersamem wysialiśmy trawę. Mamy nadzieję, że przechodnie pozwolą jej wyrosnąć. Jeśli nie - położona zostanie tam trawa w rolkach. W zeszłym roku w okolicach ronda od strony Roździe-ńskiego położono 800 m kw. trawy, w tym roku jeszcze dołożymy. W tym miejscu zasadzono też już kilkaset tulipanów - dodaje Górska.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będziei zachwycone
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obecne urzędasyto większe mendy niż komuchy?

   mat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Komuchy zostawiły pas zieleni między Ułańską a Chorzowską gdyż wiedzieli, że jest to ochrona np. przed hałasem z Chorzowskiej. Aktualne urzędasy mają ludzi czyli swoich sponsorów w doopach, uważam...rozwiń całość

   Komuchy zostawiły pas zieleni między Ułańską a Chorzowską gdyż wiedzieli, że jest to ochrona np. przed hałasem z Chorzowskiej. Aktualne urzędasy mają ludzi czyli swoich sponsorów w doopach, uważam więc, że są większymi sk...i przygłupami niż komuchy. Tak się gnoje z urzędów odwdzięczają za to, że ich utrzymujemy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Alergie

   Okj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Po co lipy i topole, skoro to silne alergeny? Jest tyle innych gatunków

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama