W niedzielę kolejny bieg nad stawami Janina i Barbara w...

  W niedzielę kolejny bieg nad stawami Janina i Barbara w Giszowcu

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  City Trail 2017 Katowice
  1/5
  przejdź do galerii

  City Trail 2017 Katowice ©Mat. Prasowe

  W niedzielę piąta impreza biegowa CITY TRAIL w Katowicach. Bieg tradycyjnie zostanie poprowadzony nad stawami Barbara i Janina w Giszowcu.
  Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od października do marca na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara w katowickim Giszowcu. Dystans do pokonania to zawsze 5 km. W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki.

  Katowice są jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, pozostałe to Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.


  W ostatniej, styczniowej odsłonie cyklu, w Katowicach wystartowało 469 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w grudniu 2016 roku i wynosi 538 osób.

  W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

  Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez stronę www.citytrail.pl (można to zrobić do końca dnia w środę, 22 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

  Początek imprezy w niedziele to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane nad stawem Janina, w pobliżu mety biegu. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama