W niedzielę odbędzie się bieg "15tka z Katowic do Sosnowca"

  W niedzielę odbędzie się bieg "15tka z Katowic do Sosnowca"

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec, tramwaj linii 15
  1/3
  przejdź do galerii

  Sosnowiec, tramwaj linii 15 ©Dziennik Zachodni

  „15tka z Katowic do Sosnowca” to druga – po ubiegłorocznej „15tce z Sosnowca do Katowic” – edycja biegu ulicznego na dystansie 15 km ściśle związanego z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg odbędzie się już w niedzielę 11 września, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
  Pierwsza edycja biegu, przed rokiem, przyciągnęła na start 180 zawodników. W tym roku chętnych jest już ponad 300, a zgłoszenia będą jeszcze przyjmowane w przeddzień biegu i bezpośrednio przed startem.

  – Już w ubiegłym roku, gdy bieg starował w Sosnowcu, założenia były takie, by tegoroczna edycja odbyła się w przeciwnym kierunku. Dlatego tym razem biegacze przebiegną 15 kilometrów z Katowic do Sosnowca – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

  Zawodnicy wystartują punktualnie o godzinie 11:00 z katowickiego placu Szewczyka, skąd wzdłuż linii tramwajowej nr 15 pobiegną do Sosnowca. Meta usytuowana będzie przed Halą Widowiskowo-Sportową na ul. Żeromskiego. W trakcie biegu zawodnicy mijać będą charakterystyczne elementy trasy: Galerię Katowicką, katowicki Rynek, Zajezdnię Tramwajową Zawodzie, Katowickie Wodociągi, Stawiki, Dworzec Kolejowy Sosnowiec, Pałac i Park Dietla.

  – Trasa w znacznej mierze pokrywa się z linią tramwajową, którą w poprzednich latach gruntownie zmodernizowaliśmy w ramach projektu inwestycyjnego. To też linia, która dokładnie 85 lat temu zyskała pełną ciągłość, dając możliwość przejazdu tramwajem między centrum Katowic a centrum Sosnowca bez konieczności przesiadki – podkreśla Andrzej Zowada. 85 rocznica połączenia linii tramwajowych Śląska i Zagłębia będzie obchodzona również w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Będzinie, który odbędzie się w sobotę 24. września.

  Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, a na Mecie wodę i posiłek regeneracyjny. Wszyscy, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut zostaną nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn Regulamin przewiduje 4 kategorie wiekowe dla pań i 5 dla panów, trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak rok temu Miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich najlepszych mieszkańców.

  Mieszkańców Sosnowca na Start do Katowic przywiozą tramwaje linii nr 15, a katowiczanie po Mecie w Sosnowcu będą mogli nimi wrócić do domu.

  Dodatkową atrakcję na trasie biegu będzie bieg pod kurtyną wodną na 5 km trasy, przy siedzibie Katowickich Wodociągów S.A., które są partnerem imprezy. To tu stanie jeden z wodopojów dla biegaczy, a także kurtyna wodna - uczestnik imprezy, który jako pierwszy pod nią przebiegnie, otrzymała nagrodę specjalną od Katowickich Wodociągów S.A.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama