W piątek wernisaż wystawy pokonkursowej 13. edycji BZ WBK...

  W piątek wernisaż wystawy pokonkursowej 13. edycji BZ WBK Press Foto w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zdjęcie RokuSZYMON BARYLSKI, FREELANDERObóz uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów.
  1/4
  przejdź do galerii

  Zdjęcie Roku
  SZYMON BARYLSKI, FREELANDER

  Obóz uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów. ©SZYMON BARYLSKI

  W piątek 14 lipca w Galerii Katowice przy ulicy św. Jana 10 w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej 13. edycji BZ WBK Press Foto. Na wystawie zobaczymy zdjęcia nagrodzone w trakcie tegorocznej odsłony konkursu w tym fotoreporterów ze Ślaska, m.in. Tomasza Jodłowskiego i Radosława Kaźmierczaka.
  Laureatów tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto wyłoniło jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego w składzie: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek. Fotoreporterzy ze Śląska zachwycili jurorów zdjęciami w kategorii Sport. Tomasz Jodłowski zdobył III miejsce za fotoreportaż z biegu ekstremalnego Runmageddon w Zabrzu. Natomiast Radosław Kaźmierczak, laureat III miejsca za zdjęcie pojedyncze, uchwycił niezwykły moment spotkania młodego piłkarza ze Zbigniewem Bońkiem.

  Zobacz galerię

  - Nagrodzone zdjęcie zostało zrobione na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas finału turnieju „Z Podwórka na Stadion”, który ma popularyzować wśród dzieci i młodzieży piłkę nożną. Moją uwagę zwrócił pewien chłopczyk, który bardzo przeżywał, że jego drużyna przegrała mecz. Był załamany i głośno płakał, nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca. Te jego niebywałe lamenty usłyszał prezes PZPN, legenda polskiej piłki Zbigniew Boniek. Podszedł do niego i próbował go pocieszyć. Nie wiem, co mówił, ale wydawał się na tyle przekonujący, że po kilku minutach chłopczyk przestał płakać – powiedział Radosław Kaźmierczak.
  Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

  Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 18.30. Wcześniej w Galerii Katowice (o godz. 16.30) odbędzie się spotkanie autorskie „Od pasji do profesjonalizmu” z lokalnymi laureatami konkursu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama