Woda w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach...

  Woda w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach WYNIKI BADAŃ Zabiegi odwołane

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skażona woda w szpitalu dziecięcym w Katowicach GCZD Katowice odwołało planowe zabiegi.. Pacjenci dostają wodę butelkowaną
  1/9
  przejdź do galerii

  Skażona woda w szpitalu dziecięcym w Katowicach GCZD Katowice odwołało planowe zabiegi.. Pacjenci dostają wodę butelkowaną ©Marzena Bugała-Azarko

  W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach woda była skażona bakteriami coli. Wstrzymano przyjęcia i operacje. WYNIKI BADAŃ są jednoznaczne. W sobotę poznaliśmy najnowsze wyniki badań wody. Czyszczenie sieci wodnej w szpitalu przyniosło spodziewany skutek. Od poniedziałku będzie można korzystać z sieci wodociągowej.

  Skażona woda w szpitalu w Katowicach


  *Planowe zabiegi odwołane
  *Pacjenci dostają wodę w butelkach


  29 września Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zostało poinformowane o wynikach cyklicznej kontroli jakości wody, która wykazała, że woda z instalacji wewnętrznej Szpitala nie nadaje się do spożycia!

  Od razu woda została zakręcona, a pacjenci poinformowani o problemach. Niestety planowe zabiegi należało jak najszybciej odwołać.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  DLACZEGO WODA W SZPITALU W KATOWICACH BYŁA BRUDNA?


  AKTUALIZACJA 1.10.2016 GODZ. 14:45:
  Już w poniedziałek Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka będzie pracowało jak zawsze - przyjmując pacjentów i wykonując wszystkie planowe operacje. Dziś okazało się, że woda w urządzeniach szpitala jest dobra. Po 22. 00 będzie już zdatna do spożycia. Przypomnijmy: w czwartek okazało się, że w szpitalnym wodociągu nagromadziły się grupy bakterii coli w ilości zagrażającej osobom, które spożywałyby tę wodę. Szpital natychmiast wstrzymał przyjęcia oraz operacje. Do akcji wkroczył sanepid, który pobrał próbki wody. Szpitalną instalację czyszczono też nieustannie, by wyeliminować drobnoustroje. Nikt nie ucierpiał, wszyscy pacjenci i personel otrzymali wodę butelkowaną.

  Na szczęście wyniki badań są tak dobre, że szpital może wrócić do normalnej pracy.

  AKTUALIZACJA 1.10.2016 GODZ. 10.30
  Kryzysowa sytuacja w szpitalu dziecięcym w Katowicach - Ligocie trwa. W sobotę przed południem Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach powinno otrzymać wyniki badań wody po przeprowadzonym czyszczeniu sieci wodnio-kanalizacyjnej.

  Szpital wciąż nie ma bieżącej wody.

  Pacjenci otrzymują wodę w butelkach

  - Nie wolno korzystać z wody z kranu. Jest zakaz. Od czwartku dostarczyliśmy prawie pięć tysięcy butelek. Nadal trwa dostawa wody. Od razu po wynikach kontroli, którą przeprowadziliśmy na nasze zlecenie, zostały odcięte zbiorniki rezerwowe. Przełączyliśmy się na zewnętrzną miejską sieć wodociągową, która jest sprawdzona, zdatna do spożycia - mówi Bartosz Grzybowski, zastępca dyrektora GCZD ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych, cytowany przez TVN24.

  - Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jeszcze znane - mówi rzecznik GCZD Wojciech Gumułka.

  AKTUALIZACJA 30.09.2016 GODZ. 12.20:
  Dopiero jutro ok. 8 - 9 nad ranem poznamy wyniki badań skażonej wody w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jeśli nie zostaną stwierdzone bakterie szpital będzie mógł wrócić do normalnego funkcjonowania.
  Liczne grupy bakterii coli znaleziono w szpitalnej sieci, która jest mocno przestarzała. Nie były to pojedyncze e. coli, a różne rodzaje dlatego badania muszą potrwać dłużej.

  AKTUALIZACJA 30.09.2016 GODZ. 8:30
  Dziś po południu poznamy nowe wyniki badań wody i być może przyczynę jej skażenia. Do czasu wyjaśnienia sprawy i oczyszczenia wody szpital nie przyjmuje pacjentów i nie wykonuje zabiegów. Czynne są jednak przyszpitalne poradnie. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach to największy szpital dziecięcy na południu Polski.

  Woda nie nadaje się do spożycia
  Woda skażona bakteriami coli

  W Szpitalu natychmiast zabezpieczono dostawy niezbędnej do spożycia oraz mycia ilości wody butelkowanej dla pacjentów i personelu, wprowadzono zakaz odwiedzin na Oddziałach, przełączono instalację wewnętrzną Szpitala do miejskiej sieci wodno kanalizacyjnej, z pominięciem zbiorników rezerwowych, a we współpracy ze spółką Katowickie Wodociągi zarządzono płukanie instalacji wodnej maksymalną dopuszczalną dawką chloru.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama