Zetnij włosy w Katowicach - trafią do chorych dzieci

  Zetnij włosy w Katowicach - trafią do chorych dzieci

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zetnij włosy w Katowicach - trafią do chorych dzieci
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Blisko 100 osób zdecydowało się wczoraj ściąć włosy w Silesia City Center. Zebrane w ten sposób pukle posłużą do stworzenia peruk dla dzieci m.in. w trakcie chemio- i radioterapii. Akcję "Podaruj włos" można wesprzeć jeszcze dziś. Od godz. 13 do 18 w Silesii znów będą ścinane włosy.
  Podaruj włosy na perukę
  W sobotę Silesia City Center zamieniła się w wielki salon fryzjerski. Wszystko za sprawą akcji charytatywnej "Podaruj włos", organizowanej wspólnie przez centrum handlowe i Fundację Przyjaźni WeGirls.

  Jej celem jest zbiórka włosów, które posłużą do stworzenia tymczasowych peruk dla dzieci będących w trakcie chemio- i radioterapii, a także dla najmłodszych cierpiących na takie schorzenia jak np.
  progeria czy łysienie plackowate. Tylko pierwszego dnia akcji na ścięcie 25 cm włosów zdecydowało się blisko 100 osób. Swoje włosy oddawały zarówno kobiety, dzieci, jak również panowie. W sumie zebrane włosy ważyły blisko 20 kg! Ale to nie koniec wielkiego cięcia. Już dziś od godz. 13 w Silesii będzie można znów podzielić się fryzurą z najmłodszymi, w zbiórce znów pomogą fryzjerzy salonów Awangarda, Jean Louis David i Barber Shop Icon Hair Salon. Idea jest szczytna.

  - Peruka to dla wielu młodych pacjentów jedyna szansa na odzyskanie pewności siebie. Dla nich utrata włosów to często przysłowiowy koniec świata. Tym gestem więc wspieramy ich nie tylko w walce z chorobą, ale także w walce o odzyskanie pewności siebie w trakcie choroby. Nowe włosy spełniają tutaj wręcz terapeutyczna funkcję - wyjaśnia Dominika Ptak z Fundacji Przyjaźni WeGirls, która prowadząc stałą zbiórkę włosów pod nazwą „Gest Przyjaźni”, słynie z tego typu przedsięwzięć.  Dzieci też pomagają
  Swoje włosy podczas akcji "Podaruj włos" może oddać każdy - bez względu na wiek czy płeć. W sobotę najmłodsza osoba, która ofiarowała swoje włosy miała 9 lat, najstarsza 56. Wśród darczyńców znalazły się całe rodziny, nastolatki oraz rockmani. Jest jednak kilka warunków ofiarowania fryzury. Ważne by mieć odpowiednio długie włosy, ponieważ minimalna ilość, jaką można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy mogą być farbowane, choć nie powinny być zbyt mocno zniszczone czy tlenione. Lepiej, by były pozbawione odżywki i umyte, co ułatwia ich późniejszą obróbkę.

  Z Katowic zebrane włosy trafią do firmy perukarskiej, która wykona dzieciom nowe, tymczasowe fryzury.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będziei zachwycone
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama