Ważne
  Białej grozi wybuch gazu? Winny zrujnowany przepust

  Białej grozi wybuch gazu? Winny zrujnowany przepust

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już 2 lata temu mieszkańcy Białej alarmowali o złym stanie przepustu
  1/6
  przejdź do galerii

  Już 2 lata temu mieszkańcy Białej alarmowali o złym stanie przepustu ©Piotr Ciastek

  Zygmunt Bełtowski z Białej zanim został radnym, jako sołtys walczył o naprawę przepustu przy ul. Słonecznej. Twierdzi, że zaniechanie doprowadzi do tragedii
  Mieszkańcy Białej od lat alarmują o fatalnym stanie rowów melioracyjnych i przepustów we wsi. Jeszcze za poprzedniego burmistrza zwracali uwagę na katastrofalny stan przepustu wodnego znajdującego się na ulicy Słonecznej. Po raz kolejny radny gminy Kłobuck i jednocześnie sołtys Białej alarmował na ostatniej sesji Rady Miasta, że fatalny stan przepustu może w końcu doprowadzić do tragedii. Przy przepuście na rowie melioracyjnym położona jest rura doprowadzająca gaz do zabudowań mieszkalnych. Całość jest w fatalnym stanie. Mimo wielokrotnych interwencji sołtysa, władza samorządowa do tej pory nie doprowadziła sytuacji do zadowalającego mieszkańców końca.

  - Panie burmistrz, od 3 lat pojawia się sprawa przepustu w Białej. To nie urodziło się miesiąc, dwa, czy trzy temu. Chciałbym wiedzieć, czy będzie to w tym roku zrobione. W tej chwili napisałem do pana pismo. Musiałem, bo jest sytuacja bardzo niebezpieczna. Mało, że rura gazowa jest całkiem na wierzchu przy przepuście, do tego dryny popękały wewnątrz i teraz już przepust się rozlatuje. W lipcu była ulewa i faktycznie pokazała, efektywność i wytrzymałość tego przepustu - apelował podczas sesji radny Zygmunt Bełtowski.

  Droga nie jest własnością gminny


  Radny i jednocześnie sołtys Białej zasugerował Jerzemu Zakrzewskiemu, by przeznaczył 215 tys. zł z remontu ulicy Strażackiej na przebudowę przepustu. Alarmował też, że mieszkający w okolicy ludzie nie mają przejazdu.

  - Ludzie mają problem z dojazdem do domu, śmieciarki nie dojeżdżają. Mamy nóż na gardle. Jest problem z tym gazem. Nie wiem, kto podpisywał decyzję o tym, że tak może rura przebiegać przez drogę gminną, ale to nie moja kompetencja i w to nie wchodzę. To jest błąd i trzeba go naprawić. Do tej pory się nic nie robiło. Nie wiem, czy ja będę musiał zgłosić to do nadzoru budowlanego. Niech albo zablokują, zamkną przelot tej drogi, bo nie może tak być. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja dla mieszkańców. Niech wpadnie w dziurę w przepuście samochód i niech uszkodzi rurę i jest eksplozja. Wszystkie domy w okolicy zmiecie. Kto poniesie koszty takiego zdarzenia - dodał radny Bełtowski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama