Burza śnieżna przeszła przez Kłobuck. Zobaczcie wideo z...

  Burza śnieżna przeszła przez Kłobuck. Zobaczcie wideo z błyskawicami i grzmotami! [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Błyskawice i grzmoty w Kłobucku!
  1/12
  przejdź do galerii

  Błyskawice i grzmoty w Kłobucku! ©screen You Tube

  Od poniedziałku mieszkańcy powiatu kłobuckiego zmagają się z pierwszym w tym sezonie poważnym atakiem zimy. Dziś przez Kłobuck przeszła burza śnieżna. Dostajemy od Was nagrania grzmotów i błyskawic!
  W środę po południu nad Kłobuckiem przeszła burza śnieżna. Nasi czytelnicy donoszą, że grzmiało i błyskało się od Przystajni po Kłobuck. Zobaczcie film!

  Najczęściej burze pojawiają się w Polsce w okresie od kwietnia do października, największą częstotliwość przyjmując w lipcu i sierpniu. Historia zna przypadki, w których uderzenia piorunów pojawiły się nawet w styczniu, to właśnie miało miejsce dziś w Kłobucku. Zasada powstawania burz śnieżnych jest niemal taka sama jak burz w lecie, kiedy to z chmury burzowej o nazwie cumulonimbus pada ulewny deszcz i powstają burze.  Zimą jednak na wysokości kilku kilometrów nad ziemią temperatury są ujemne, więc kropelki wody tworzące ulewny deszcz przeistaczają się w płatki śniegu i w takiej formie opadają gwałtownie na ziemię powodując śnieżyce. Bijące pioruny, czyli wyładowania atmosferyczne, powstałe na skutek różnicy temperatur nad powierzchnią ziemi potęgują to zjawisko, które wówczas nazywane jest już nie śnieżycą, a właśnie burzą śnieżną.
  Zobacz galerię

  Fatalne warunki na drogach powiatu


  Od rana mieszkańcy powiatu donoszą także, że drogi w powiecie są zasypane śniegiem i są trudności z wyjechaniem z domów do pracy. Wieczorem zapowiadana jest gołoledź.

  W tej chwili korkuje się droga krajowa nr 43 w Opatowie. Samochody nie mogą podjechać pod górę.


  Dziś rano w Parzymiechach nie dało się wyjechać z domów


  Kolizja w centrum Kłobucka


  Do groźnej kolizji doszło w poniedziałek około godziny 20.40 na ul. Rynek Jana Pawła II w Kłobucku. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kłobucczanka kierująca osobowym fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w dwa prawidłowo zaparkowane samochody oraz słup telekomunikacyjny, po czym zatrzymała się na ścianie budynku. W samochodzie jechała również pasażerka, która na skutek zdarzenia doznała niegroźnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa. Na miejscu mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującej, gdyż swoim doprowadziła do kolizji, która spowodowała realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prawo jazdy trafi teraz do częstochowskiego sądu gdzie zapadnie decyzja w przedmiocie zatrzymania dokumentu. Po przeprowadzeniu postępowania w sprawie o kolizję, do sądu trafi również wniosek o ukaranie kobiety.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama