I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017” trwają w Częstochowie...

  I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017” trwają w Częstochowie ZDJĘCIA

  RED

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017” w Częstochowie
  1/87
  przejdź do galerii

  I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017” w Częstochowie ©Piotr Ciastek

  Od poniedziałku do piątku w Hali sportowej Częstochowa będą trwały I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017”, na których prezentują się częstochowskie szkoły, ich uczniowie i partnerzy biznesowi placówek oświatowych.
  Częstochowa już od kilku lat konsekwentnie wspiera szkolnictwo zawodowe w porozumieniu z przedsiębiorcami. Dlatego nie jest tu żadną nowością upowszechniany obecnie w kraju model kształcenia dualnego – łączącego zdobywanie wiedzy teoretycznej z praktyczną nauką zawodu. Z tego też powodu w Hali Sportowej Częstochowa do piątku będą trwały I Targi Szkolne „Zawodowiec 2017”. Ich głównym celem jest promocja i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.

  Organizacją targów ,,Zawodowiec 2017” zajęło się Centrum Obsługi Inwestora, dobrze orientujące się w oczekiwaniach przedsiębiorców, a przygotowania odbywają się w ścisłej współpracy z samorządami uczniowskimi. O każdej ze szkół biorących udział w targach powstanie krótki film reklamowy w konwencji „mannequin challenge”, przedstawiający ich zalety z perspektywy młodego człowieka.

  Obok szkół na targach prezentują się współpracujący z nimi przedsiębiorcy, zapewniający uczniom m.in. praktyki zawodowe. Dla każdego z nich przeznaczona została powierzchnia wystawowa. Część szkół miała okazję zaprezentować swoją ofertę już podczas otwarcia targów. Uczniowie stworzyli m.in. plakat imprezy, zaprezentowały pokaz mody, a catering i obsługę kelnerską zapewniła szkoła gastronomiczna. Klasy mundurowe natomiast uczyły elementów pierwszej pomocy i samoobrony.

  Przez pięć dni – od 13 do 17 marca – odwiedzający targi uczniowie gimnazjów będą mieli okazję zapoznać się z propozycją edukacyjną szkół, ale również – co nie bez znaczenia – z opiniami już uczących się w nich koleżanek i kolegów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama