Niesamowite pokazy więziennych komandosów w Kulach [ZOBACZ...

  Niesamowite pokazy więziennych komandosów w Kulach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek, Grzegorz Walkiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niesamowite pokazy więziennych komandosów w Kulach [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Lipka

  W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się VIII Międzynarodowe Seminarium Technik Interwencyjnych i Samoobrony im. Romka Smoka.
  Podczas ceremonii otwarcia, Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach ppłk Jerzy Cyrulik przypomniał postać Romka Smoka, którego imię nosi kulowskie seminarium. Wychowawca z zakładu karnego w Herbach, pasjonat wschodnich sztuk walki, instruktor samoobrony, który przegrał swoją walkę z nieuleczalną chorobą w trakcie pierwszego seminarium w Kulach w 2008 r. Wszyscy uczestnicy ówczesnego seminarium zdecydowali, że następne będą nazwane Jego imieniem.

  Jak co roku, w Kulach zjawili się przyjaciele Romka, którzy z nim pracowali, ale także młodzi adepci sztuk walki, znający Romka jedynie z opowieści starszych kolegów. Oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej, w seminarium uczestniczyli funkcjonariusze Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca i Jednostki Wojskowej AGAT.

  Nie zabrakło oczywiście mjr. w st. spoczynku Krzysztofa Radziejowskiego, emerytowanego wykładowcy samoobrony OSSW w Kulach. To Krzysztof był pomysłodawcą i inicjatorem seminarium, przyjacielem Romka Smoka. Tradycyjnie, jak w latach poprzednich, do Kul przybyli także przedstawiciele francuskiej administracji penitencjarnej. Spośród funkcjonariuszy Służby Więziennej najliczniejsze grono tworzyli członkowie Grup Interwencyjnych działających przy Okręgowych Inspektoratach Służby Więziennej.

  Uczestnicy seminarium realizowali zajęcia na macie, w ,,gumowym miasteczku’’ i w terenie. Prezentowali przygotowane przez siebie techniki interwencji, techniki obezwładniające napastnika, sposoby obrony w różnych sytuacja zagrożenia. Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zaprezentowali meandry trudnej sztuki negocjacji, a wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach przedstawili swój autorski program, w którym, przy dźwiękach rytmicznej muzyki, wykonywali podstawowe ćwiczenia zaczerpnięte z kickboxingu. Więziennicy z Francji przedstawili techniki interwencyjne stosowane w ich służbie. Francuscy goście nie ukrywali, że doświadczenia uzyskane w Kulach z pożytkiem wykorzystają w szkoleniu więzienników w swoim kraju.

  Podczas Seminarium odbył się pokaz sprzętu medycznego wykorzystywanego w ratownictwie taktycznym, przygotowany przez firmę BoxMet Medical. Przedstawiciel firmy TARMAX prezentował obuwie taktyczne BATES, a firma Vicman - wyposażenie i sprzęt taktyczny.

  Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości zakończenia, uczestnicy seminarium obejrzeli film o Romku. W kompletnej ciszy i skupieniu oglądali go ci, którzy go nie znali, i ci, którzy z nim współpracowali.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama