Ważne
  Startują Dni Kłobucka 2017. Co w programie? WIDEO

  Startują Dni Kłobucka 2017. Co w programie? WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Startują Dni Kłobucka 2017. Co w programie?
  1/3
  przejdź do galerii

  Startują Dni Kłobucka 2017. Co w programie?

  Już w piątek 16 czerwca w kłobuckim Miejskim Ośrodku Kultury ruszają pierwsze wydarzenia związane z Dniami Kłobucka 2017. O tegorocznej imprezie opowiadali nam burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz dyrektor MOK-u Olga Skwara.
  Jak zapewnia Olga Skwara już o godz. 16 na mieszkańców czekają gry plenerowe pod MOK. Będzie można zagrać w szachy XL i scrabble, a o godz. 17 we wnętrzu ośrodka kultury będzie miał miejsce wernisaż. Tuż po nim, o godz. 18., na sali widowiskowej wystawiony zostanie spektakl kłobuckiej grupy teatralnej aMOK. - W sobotę będziemy już mieć dużą imprezę na Rynku. W tym roku nowością będzie plenerowa patelnia, a podczas nich przeprowadzone zostaną warsztaty kulinarne. Nie zabraknie występów lokalnych artystów, wesołego miasteczka czy koncertów zaproszonych zespołów. Na zakończenie dnia dyskoteka pod chmurką. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Olga Skwara.

  Największe atrakcje zaplanowane są na niedzielę. - Niedziela zacznie się na sportowo od turnieju „Wymiatacze“, który znakomicie sprawdził się w ubiegłym roku. Zapewniam, że pojawią się nowe przeszkody do pokonania. Później oczywiście kolejne występy zespołów i naszych artystów, a wisienką na torcie będzie występ zespołu Wilki - dodaje Olga Skwara. Oprócz tych atrakcji przewidziano gry, konkursy, loterię fantową, pojawią się stoiska wystawiennicze i fotobudka. Przed występem Wilków rozdane zostaną statuetki Mecenasów Kultury.

  Koszt przygotowania imprezy to 120 tys. zł, a w tym roku udało się uzyskać już od sponsorów kilkadziesiąt tysięcy złotych. O sukcesie w zbieraniu wsparcia imprezy mówił Dziennikowi także burmistrz Kłobucka. - Każde Dni Kłobucka to nowe wyzwania. Po każdym święcie miasta zmieniamy trochę formułę i chcemy pokazać coś innego. Warto też podkreślić, że coraz więcej firm i instytucji nas wspiera, więc możemy dzięki temu ten program bardziej rozbudować i staje się on coraz bardziej atrakcyjny. Dzięki temu tych atrakcji będzie dużo więcej niż w poprzednich latach. To powinno zachęcić wszystkich tych, którzy nie byli na Dniach Kłobucka, a tych którzy byli sądzę, że zachęcać nie trzeba, bo się świetnie bawili i tak samo będzie w tym toku - mówi Jerzy Zakrzewski.

  ZOBACZ WIDEO:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama