Szef PSL-u odwiedził Kłobuck. Krytykował ministra rolnictwa...

  Szef PSL-u odwiedził Kłobuck. Krytykował ministra rolnictwa ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szef PSL-u odwiedził Kłobuck. Krytykował obecnego ministra rolnictwa
  1/107
  przejdź do galerii

  Szef PSL-u odwiedził Kłobuck. Krytykował obecnego ministra rolnictwa ©Piotr Ciastek

  Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, odwiedził dziś nasz region. Swoją wizytę rozpoczął od Kłobucka, gdzie spotkał się ze starostą kłobuckim Henrykiem Kiepurą, lokalnymi samorządowcami i działaczami PSL-u w regionie. Po południu szef PSL-u odwiedzi Częstochowę.
  Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się w piątek z samorządowcami regionu kłobuckiego, władzami powiatowymi i lokalnymi działaczami. W Kłobucku szefa PSL przywitał starosta kłobucki Henryk Kiepura, który podziękował za wizytę w regionie i zaprezentował dokonania powiatu z ostatniego okresu.

  W swoim przemówieniu prezes PSL-u poruszył kwestię ewentualnych zmian w ordynacji wyborczej, które uznał za szkodliwe, mówił o służbie zdrowia, prawie łowieckim i problemach na jakie napotykają na co dzień rolnicy. Kosiniak-Kamysz krytykował także politykę obecnego ministra rolnictwa w sprawie wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV).

  - Minister Jurgiel wystartował z wnioskiem do Unii Europejskiej o wsparcie polskich rolników, którzy tracą na ASFV, który opiewał na 20 mln euro, a otrzymał 800 tys. euro. Troszkę mało: 8 proc. tego, co się wnioskuje, to lichy ten wniosek musiał być. A może to machanie szabelką i prężenie muskułów w Brukseli, które nic nie daje? Straciliśmy też sojusznika, Francję, w walce o wspólną politykę rolną. Widać, że dzisiejszy rząd nie potrafi się poruszać w polityce europejskiej. Porusza się jak słoń w składzie porcelany. Tam, gdzie może coś rozwalić, to rozwala w trybie pilnym. To szkodzi polskiemu rolnictwu, a nie widzę działań na Wschodzie. Nie ma odblokowanego handlu z Rosją, nie ma zniesionego embarga na polskie produkty na Wschód i to szkodzi polskiemu rolnictwu i przemysłowi - mówił Władysław Kosiniak Kamysz.

  Podczas spotkania można było także zadawać pytania. Prezes ludowców wręczył także dyplomy zasłużonym dla powiatu działaczy PSL-u.

  Po spotkaniu w kłobuckiej sali sesyjnej szef PSL-u wraz ze starostą Henrykiem Kiepurą, wicemarszałkiem województwa śląskiego Stanisławem Dąbrową, przewodniczącym sejmiku województwa śląskiego Stanisławem Gmitrukiem i wicestarostą Maciejem Biernackim pojechał posadzić drzewa przy Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

  Zobacz galerię

  Klony posadzone przy liceum „Skorupki" to wynik akcji #DrzewoDlaPolski. Jak mówił prezes PSL-u, akcja to skuteczne remedium na szkodliwe „prawo Szyszki”.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama