Ważne
  Wielka impreza profilaktyczna powiatu kłobuckiego we...

  Wielka impreza profilaktyczna powiatu kłobuckiego we Wręczycy Wielkiej ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielka impreza profilaktyczna powiatu kłobuckiego we Wręczycy Wielkiej
  1/171
  przejdź do galerii

  Wielka impreza profilaktyczna powiatu kłobuckiego we Wręczycy Wielkiej ©Piotr Ciastek

  Druga edycja imprezy "Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie". Trwa właśnie we Wręczycy Wielkiej. Tegorocznym tematem głównym imprezy, połączonej z festynem, jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.
  Rok temu, pierwszą edycję imprezy poświęcono zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla, sposobami zabezpieczenia się przed groźnym dla zdrowia i życia zatruciem czadem w regionie, w którym powszechnie użytkuje się indywidualne piece centralnego ogrzewania. W tym roku powiat we współpracy z kłobucką policją przygotował specjalny program związany z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

  Od rana we Wręczycy Wielkiej swój program realizowała Telewizja Polska Katowice, która na antenie prezentowała walory naszego powiatu i skarby, które kryją się w każdej z naszych miejscowości.
  Nie zabrakło też naszych lokalnych talentów. Wejścia na żywo były tylko preludium do tego, co działo się w sobotnie popołudnie, a to przecież nie wszystko, bo imprezę zaplanowano także na niedzielę.

  Dodatkowo imprezie towarzyszyły turnieje sportowe, koncerty i różnorakie pokazy, organizacji społecznych (np. Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych) oraz lokalnych przedsiębiorców. Każdy gość festynu miał możliwość za darmo skosztować lokalnych wyrobów wędliniarskich, a także zjeść kiełbaskę bądź karkówkę z grilla.

  Zobacz galerię

  Imprezę otworzył starosta kłobucki Henryk Kiepura, który wręczył nagrody i podziękowania, a także opowiedział o idei całego przedsięwzięcia. Wieczorem tłumy przyciągnął Kabaret z Kopydłowa, przy którym wszyscy goście świetnie się bawili oraz koncert zespołu Sami.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama