Ważne
  Wręczyca: Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie...

  Wręczyca: Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wręczyca: Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie
  1/35
  przejdź do galerii

  Wręczyca: Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie ©Powiat kłobucki

  "Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie" pod takim hasłem wystartowała w sobotę akcja kłobuckiego starostwa i straży pożarnej, kampanię informacyjną połączono z festynem dla mieszkańców i koncertem zespołu Czerwone Gitary.
  Z informacjami o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, sposobach zabezpieczenia się przed groźnym dla zdrowia i życia zatruciem czadem, zapoznali się uczestnicy spotkania "Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie", które odbyło się w sobotnie popołudnie na stadionie sportowym we Wręczycy Wielkiej.

  Przygotowana przez Starostwo Powiatowe akcja miała na celu profilaktykę i zachęcenie mieszkańców do zadbania o bezpieczeństwo we własnym domu, szczególnie ważne w rozpoczynającym się okresie ogrzewania domów piecami centralnego ogrzewania.


  Spotkanie otworzył Starosta Henryk Kiepura. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku dotyczącą zapobieganiu śmiertelnym zatruciom czadem. O poziom bezpieczeństwa w Powiecie każdego dnia dbają strażacy, którym w czasie sobotniego wydarzenia przekazano nowoczesny sprzęt ułatwiający ich codzienną pracę. Jednostka OSP Wręczyca Wielka otrzymała sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Gminę Wręczyca Wielka w pełni wyposażony wóz bojowy firmy Man, 10 jednostek OSP otrzymało czujniki czadu ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a jednostki działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym wyposażono w systemy zabezpieczeń dla ratowników.

  W akcji przygotowanej przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej wzięli udział patronujący wydarzeniu Wicemarszałek Województwa Śląkiego Stanisław Dąbrowa, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Zbigniew Meres, radni Sejmiku Wojewodztwa Śląskiego, samorządowcy, strażacy jednostek całego Powiatu oraz mieszkańcy.

  Po części informacyjnej strażacy zaprezentowali będące na wyposażeniu jednostek samochody bojowe i zapoznawali z tajnikami swoich obowiązków, a wieczorem na wszystkich uczestników czekała muzyczna atrakcja-koncert największych przebojów zespołu "Czerwone Gitary". Zakończeniem imprezy we Wręczycy Wielkiej był pokaz fajerwerków.  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama