Zdolny dyrygent z Zawad zachwyca wszechstronnością [ZDJĘCIA]

  Zdolny dyrygent z Zawad zachwyca wszechstronnością [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zdolny dyrygent z Zawad zachwyca wszechstronnością
  1/9
  przejdź do galerii

  Zdolny dyrygent z Zawad zachwyca wszechstronnością ©arc rodzinne

  Oskar Kucharski z Zawad w gminie Popów to człowiek orkiestra, dosłownie i w przenośni - gra na instrumentach dętych, dyryguje i oddaje się swojej pasji jaką jest lotnictwo. Był stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy, jest także stypendystą Starosty Powiatu Kłobuckiego. Swoją przyszłość wiąże z muzyką, właśnie dostał się na studia we Wrocławiu, gdzie będzie doskonalił swoje umiejętności.
  Muzyka w rodzinie Oskara jest odkąd pamięta. Dziadek i mama Oskara są organistami w parafii w Popowie, a już prapradziadek grał na skrzypcach. Na dodatek jego mama jest nauczycielką muzyki. W rodzinie uzdolniona wokalnie jest jego siostra Inga Kucharska osiągająca wiele sukcesów na tym polu.

  Muzyka to cały świat Oskara i nie wyobraża sobie bez niej ani chwili. – Nawet jak już nie ćwiczę, w wolnym czasie lubię posłuchać muzyki klasycznej. Słucham tylko takiej – mówi Oskar.

  W wieku 9 lat zdał egzaminy do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i zaczął się uczyć gry na trąbce jako instrumencie głównym oraz na fortepianie jako instrumencie dodatkowym. Następnie rozpoczął naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie, gdzie kontynuował swoją muzyczną drogę. Grając na trąbce osiągał sukcesy, ale jednak z powodów fizycznych musiał swój instrument główny zmienić na tubę. Po krótkim czasie nauki gry na tubie Oskar zaczął uzyskiwać pierwsze osiągnięcia jak: wyróżnienie na II Konkursie Etiud Instrumentów Dętych w Częstochowie (2014) oraz udział w Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów im. Pawła Waloszczyka w Bytomiu (2014), a później III miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu (kategoria – tuba, 2015), Wyróżnienie I stopnia na VI Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka w Krakowie (kategoria – puzon i tuba, 2015). Tubista Jasnogórskiej Orkiestry Dętej oraz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo zdolny chłopak

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Podziwiam!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oskar Kucharski-zdolny dyrygent z Zawad

   Kazimierz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Miałem okazję słuchać i obserwować jak dyryguje orkiestrą ten młody utalentowany licealista Szkoły Muzycznej w Częstochowie. Stwierdzam,że chłopiec ma niezwykły talent i jest bardzo skromnym...rozwiń całość

   Miałem okazję słuchać i obserwować jak dyryguje orkiestrą ten młody utalentowany licealista Szkoły Muzycznej w Częstochowie. Stwierdzam,że chłopiec ma niezwykły talent i jest bardzo skromnym chłopcem.Bardzo podobały mi się te koncerty i jak na tak młodego człowieka wspaniale prowadzi orkiestrę. Możemy być dumni, że mamy taką młodzież zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama