Knurów: Dyskryminacja niepełnosprawnych na basenie? MOSiR...

  Knurów: Dyskryminacja niepełnosprawnych na basenie? MOSiR zaprzecza

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Knurów: Dyskryminacja niepełnosprawnych na basenie? MOSiR zaprzecza
  Na basenie miejskim w Knurowie dochodzi do przejawów dyskryminacji, tak twierdzą mamy dwóch niepełnosprawnych intelektualnie chłopców. Kobiety napisały list otwarty do prezydenta Knurowa, z którego wynika, że chłopcy nie mogą trenować na obiekcie ze względu na sprzeciw kierownictwa basenu. Jak jest naprawdę?
  Knurów: Dyskryminacja niepełnosprawnych na basenie? MOSiR zaprzecza
  W liście podpisanym przez mamy dwóch niepełnosprawnych intelektualnie chłopców, czytamy m.in. o tym, że nie mogą oni pobierać lekcji nauki pływania, ponieważ zabrania tego kierownictwo basenu. Kobiety nie zgadzają się z nowymi zasadami wprowadzonymi do regulaminu basenu miejskiego, które mówią o tym, że zajęcia mogą prowadzić tylko firmy, które zawrą stosowną umowę na naukę pływania. Pytają, na jakiej podstawie kierownictwo basenu wymaga, aby lekcję pływania prowadziły tylko szkółki i sekcje pływackie.


  Marcin Kasprzyk, kierownik basenu miejskiego w Knurowie tłumaczy, że przepisy zostały wprowadzone po to, aby usprawnić funkcjonowanie obiektu i zlikwidować tzw. szarą strefę.

  - W ostatnim czasie na obiekcie pojawiało się wiele osób, które zajmowało konkretny tor pływacki i na własną rękę prowadziło lekcję pływania. Zdarzało się, że te osoby przegniały innych klientów basenu, którzy chcieli po danym torze pływać. Chcieliśmy takie przypadki zniwelować – tłumaczy Marcin Kasprzyk. Dodaje, że nie widzi problemu w tym, aby wcześniej zarezerwować sobie konkretny tor pływacki i prowadzić naukę pływania. Zaznacza jednak, że aby dokonać rezerwacji i oficjalnie prowadzić lekcję należy mieć jasno określoną działalność. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

  - Takie praktyki są stosowane we wszystkich publicznych pływalniach w Polsce. W przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego musimy wykazać, że tor do nauki pływania wynajęła konkretna firma czy szkoła pływacka – przekonuje kierownik knurowskiego basenu.

  Jednak rodzice niepełnosprawnych dzieci wciąż mają wątpliwości co do zasad rezerwowania torów.

  - Naukę pływania mojego dziecka prowadził prywatnie trener. Lekcje odbywały się w systemie jeden na jeden więc jaki cel ma rezerwacja toru? Jaki cel ma zawieranie umowy na wypożyczenie toru skoro to odbywa się w różnym czasie, indywidualnie ustalanym, nie kolidując z użytkownikami basenu, bo grupa jest niewielka, 2 osoby (trener i uczeń) – czytamy w liście do prezydenta Knurowa.

  - Absolutnie nikomu nie blokujemy dostępu do torów pływackich. Wystarczyłoby się do nas zgłosić i przedstawić problem, a na pewno udałoby się znaleźć jakieś rozwiązanie – odpowiada Krzysztof Stolarek, dyrektor knurowskiego MOSiR – u. - Zależy nam na tym, aby zasady rezerwacji torów były jasne i przejrzyste, tak aby każdy mógł w tym samym stopniu korzystać z pływalni. Nikogo nie dyskryminujemy. Zresztą uważam, że zarzuty są wyjątkowo absurdalne, szkoda tylko, że miesza się do tego niepełnosprawne dzieci – dodaje Stolarek.

  *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
  *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

  JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama