Koszęcin: Święto Edukacji Regionalnej w siedzibie zespołu...

  Koszęcin: Święto Edukacji Regionalnej w siedzibie zespołu "Śląsk" ZDJĘCIA

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dni Otwarte w zespole "Śląsk"
  1/33
  przejdź do galerii

  Dni Otwarte w zespole "Śląsk" ©Fot. ZPiT "Śląsk"

  Dzień Otwarty Zespołu „Śląsk” i finał Wojewódzkiego Konkursu Edukacja Regionalna w Szkole, rozpoczęły w Koszęcinie kilkudniowe Święto Edukacji Regionalnej. W jego ramach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego Ogniska Wokalno-Baletowego im. Elwiry Kamińskiej. Dziś natomiast odbywają się przesłuchania finałowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza, a przed nami XII Festiwal „Śląskie Smaki” (11 czerwca).
  W inauguracji kolejnej edycji Święta Edukacji Regionalnej w zespole „Śląsk” wzięły udział dzieci i młodzież z 22 szkół i przedszkoli z całego regionu.Dla uczestników otworzono szeroko drzwi pałacowych sal, zapraszając do zwiedzania, a także kostiumernię i Izbę Tradycji, gdzie można było posłuchać opowieści o strojach regionalnych oraz przymierzyć elementy strojów scenicznych.

  Zobacz galerię


  Pogoda sprzyjała także spacerom parkową ścieżką przyrodniczą. W programie Dnia Otwartego z zespołem „Śląsk” znalazły się także warsztaty taneczne i wokalne prowadzone przez pedagogów Zespołu. Wzięło w nich udział ponad 200 dzieci i młodzieży z 7 śląskich szkół.

  Tradycją stało się także, że podczas Święta Edukacji Regionalnej w zespole „Śląsk” odbywa się finał, organizowanego co roku przez wojewodę śląskiego i Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Konkursu Edukacja Regionalna w Szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu… - Jan Paweł II”.

  To już VIII edycja konkursowych zmagań, których celem jest pogłębianie więzi z regionem, poszanowanie dziedzictwa kulturowego i kształcenie odpowiedzialności za pielęgnowanie i popularyzację dorobku pokoleń. Tuż przed koncertem zespołu „Śląsk” wyróżnienia laureatom wręczali wicewojewoda śląski, Mariusz Trepka i śląski kurator oświaty, Urszula Bauer.

  Ukoronowaniem pierwszego dnia Święta Edukacji Regionalnej był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z programem „A to Polska właśnie”. To jednak nie koniec celebrowania edukacji regionalnej w siedzibie zespołu!

  W ramach święt na koncercie podsumowującym całoroczną naukę spotkali się uczniowie i pedagodzy Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego im. Elwiry Kamińskiej.Dziś na finałowe przesłuchania przyjechali do Koszęcina laureaci etapów eliminacyjnych XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.

  - Wraz ze Śląską Organizacją Turystyczną zapraszamy także do udziału w wielkiej promocji regionalnej kuchni, 11 czerwca podczas XII Festiwalu „Śląskie Smaki”, który w tym roku odbędzie się w siedzibie zespołu „Śląsk" - zachęca Agnieszka Kukuła, rzecznik prasowy zespołu.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Śląskie pieśni proste, śląskie pieśni piękne. Interaktywna mapa śląskiej pieśni


  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ❤ Muzyka zmywo z duszy pył codziennego życia.

   Śląsk nie przestaje zdumiewać i zachwyca w kulturze europejskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Muzyka to jest wyłom, przez który dusza, jak więzień z więzienia leci czasem w regiony wolności. to córa wszystkich muz. godka to niy wszystko my momy naszo kultura i mentalnosc

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama