Lubliniec oddaje hołd powstańcom warszawskim na Bulwarze...

  Lubliniec oddaje hołd powstańcom warszawskim na Bulwarze Grotowskiego ZDJĘCIA

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Patriotyczny Lubliniec oddaje hołd powstańcom warszawskim
  1/94
  przejdź do galerii

  Patriotyczny Lubliniec oddaje hołd powstańcom warszawskim ©Fot. Aneta Kaczmarek

  Dziś w Lublińcu odbywa się wyjątkowe wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą „Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim”. Organizatorzy: Hufiec ZHP Lubliniec, Jednostka Wojskowa Komandosów, Komenda Powiatowa Policji, Służba Więzienna z Lublińca oraz Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie" połączyli swoje siły, aby po raz pierwszy z takim rozmachem wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
  Na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego do godz. 14 na gości czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. wyjątkowe prezentacje służb mundurowych: pokaz sprzętu i pojazdów Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalny oddział Służby Więziennej z Katowic, stoisko kryminalistyczne lublinieckich policjantów, a także mini obóz harcerski oraz wystawa Hufca 50-lecia OSW Kokotek.

  Miłośników wojska ucieszy niewątpliwie wystawa zdjęć najlepszych fotografów towarzyszących z obiektywem komandosom z Lublińca. Ratownicy medyczni zaprezentują sprzęt medyczny, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawi swoje mundury oraz wyposażenie.

  Nie lada gratką dla wielbicieli militariów będzie broń z II wojny światowej. Zainteresowani sprawdzą się w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz turnieju gier planszowych, a podążając śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1939 będzie można zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną.

  To nie koniec atrakcji! Korzystając z Poczty Harcerskiej wyślemy tego dnia specjalne kartki pocztowe, które trafią do Powstańców Warszawskich. O godzinie 13:00, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie z prezesem Związku Żołnierzy AK na Dolnym Śląsku płk. Ryszardem Filipowiczem.

  W czasie trwania patriotycznej imprezy, w Muzeum Edyty Stein będzie można zobaczyć fragmenty kronik powstańczych. W centrum miasta patrole złożone z reprezentacji służb mundurowych będą wręczać pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim i okolicznościowe gadżety.

  Jednym z najważniejszych elementów programu jest akcja „Mam to we krwi”, której organizatorem jest Jednostka Wojskowa Komandosów. Na lublinieckim rynku stoi ambulans honorowego krwiodawstwa, a każdy kto odda krew otrzyma pamiątkowy certyfikat.

  Zobacz galerię

  Organizowana po raz trzeci akcja ma na celu aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców - nie tylko krwi, ale i szpiku kostnego.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..Siekiera, motyka......

   Upośledzony psychicznie. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To psychole dostali wychodne?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama