Lubliniec: Rodzina z dzieckiem w szpitalu z objawami...

  Lubliniec: Rodzina z dzieckiem w szpitalu z objawami zatrucia czadem [ZDJĘCIA]

  AKC/KPP Lubliniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z bloku przy Wojska Polskiego ewakuowano ponad 50 osób
  1/10
  przejdź do galerii

  Z bloku przy Wojska Polskiego ewakuowano ponad 50 osób

  Zatrucie czadem w Lulińcu! Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii w jednym z mieszkań na ulicy Wojska Polskiego. Niesprawny piec i niedrożne przewody wentylacyjne, spowodowały wydostanie się niebezpiecznego tlenku węgla. Do szpitala trafiło dwoje dorosłych i dziecko.
  Do zdarzenia doszło wczoraj przed 21.00. Oficer dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla trójki mieszkańców.

  Pod wskazany adres, dyżurny skierował policyjne patrole. Okazało się, że dwie osoby dorosłe oraz 3-letnie dziecko, z objawami zatrucia zostały przetransportowane do szpitala.

  Z dokonanych przez strażaków pomiarów wynikało, że stężenie niebezpiecznego tlenku gazu przekroczone jest w jednym z mieszkań oraz na dwóch klatkach schodowych.

  Budynek musiało opuścić ponad 50 osób. Z uwagi na panującą temperaturę, przed blokiem postawione zostały namioty, w których ewakuowani mogli się ogrzać i poczekać do czasu zakończenia działań służb ratunkowych.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną ulatniania się tlenku węgla mógł być uszkodzony piec i niedrożne przewody wentylacyjne. Po przewietrzeniu pomieszczeń i odcięciu dopływu niebezpiecznego gazu, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszkań.

  Specjaliści radzą instalowanie czujników czadu

  Tlenek węgla jest bezwonnym i bezbarwnym gazem. Straż pożarna i policjanci apelują o sprawdzanie stanu pieców i przewodów kominowych. Specjaliści zalecają też instalowanie czujników czadu, które sygnalizują zagrożenie.

  Tlenek węgla w układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet śmierć

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama