Niniwa ostro wzięła się za remont ośrodka Silesiana w...

  Niniwa ostro wzięła się za remont ośrodka Silesiana w Kokotku. Prace idą pełną parą!

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ośrodek wymaga gruntownego remontu
  1/20
  przejdź do galerii

  Ośrodek wymaga gruntownego remontu ©Fot. Aneta Kaczmarek

  Od nieco ponad 2 miesięcy Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny „Silesiana” oficjalnie należy do Misjonarzy Oblatów MN. W tym czasie ruszyło kilka remontów.
  - Wśród prac wewnętrznych zamierzamy zaadaptować przestrzeń w nowym budynku na kaplicę, pojawią się sale konferencyjne, salki tematyczne pod warsztaty, a do tego podstawa czyli zaplecze gastronomiczne z jadalnią i pokoiki noclegowe. To tu także przeniesie się biuro Niniwy i nasze zaplecze techniczne. Poza tym planujemy zaadaptowanie terenu ośrodka, a w szczególności plażę, molo, alejki, a także parkingi. Dużym wyzwaniem będzie odświeżenie sali gimnastycznej oraz wielkie przedsięwzięcie budowy sceny i amfiteatru - czytamy na stronie niniwabud.pl, gdzie na bieżąco można śledzić postępy prac.


  Zobacz galerię

  Prace rozpoczęto od kuchni Silesiany. Restauracja zachowa tradycyjną nazwę „Silesiana” i posłuży do obsługi zarówno dużych grup korzystających z ośrodka, jak i przyjmowania podróżnych z drogi czy na imprezy okolicznościowe. Wydajność kuchni umożliwi obsługę wyżywienia dla kilkuset osób.

  Drugi, trwający już remont, obejmuje salę bankietową. Po zakończeniu prac będzie przyciągała nowoczesnym aranżem wnętrza, a pomieści nawet 300 osób. Wyposażona będzie w parkiet do tańca i barek. Gości zachęcać będzie nieco podróżniczy wystrój sali i ogromne okna na piękny krajobraz stawu i lasu.

  W nowym ośrodku Niniwy będzie też kaplica mogąca pomieścić 100 osób oraz dwie sale konferencyjne wyposażone w sprzęt multimedialny. Będzie też salka rekreacyjna dla młodych, pokój wytchnienia i rozmów.

  - W naszym ośrodku same sale konferencyjne nie wystarczą. Działalność naszych grup młodzieżowych jest na tyle szeroka, że potrzebuje specjalnej przestrzeni. W tym celu odnawiamy pomieszczenia warsztatowe o różnym profilu, np. plastycznym, językowym, muzycznym itp. - czytamy na niniwabud.pl.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama