Święto Śląska 2016 wystartowało. Dziś kolejna odsłona...

  Święto Śląska 2016 wystartowało. Dziś kolejna odsłona koszęcińskiej imprezy [ZDJĘCIA]

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Śląska 2016 jak zwykle trwa trzy dni
  1/59
  przejdź do galerii

  Święto Śląska 2016 jak zwykle trwa trzy dni ©Fot. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

  Święto Śląska to impreza wyjątkowa. Jak co roku organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Zobaczcie, jak goście "Śląska" bawili się wczoraj i co przygotowano na dziś i jutro.
  Koncerty De Swingers, Wszystkiego Dobrego oraz "Spotkanie z biesiadą na Górnym Śląsku" w wykonaniu artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczęły tegoroczną edycję Święta Śląska. W godzinach odbyło się natomiast doroczne spotkanie Rady Programowej "Śląska". Zespół "Śląsk" mocno zaangażowany w sprawy seniorów gościł również Śląską Radę Seniorów działającą przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.


  Program artystyczny drugiego dnia rozpocznie o godz. 15:00 koncert organowy Luca Muratori (Kameralna Sala Koncertowa). Miłośników rozrywki nieco lżejszego formatu, zapraszamy na występ Kabaretu SMILE, który od 16:00 będzie bawił koszęcińską publiczność ze sceny głównej.

  Panowie zapewnią widzom dobry humor, który gwarantuje znakomite spędzenie pierwszej, lipcowej soboty w towarzystwie urodzinowych gości „Śląska”.

  Na scenie pojawią się zespoły folkowe: TOŁHAJE oraz Tekla Klebetnica - finaliści programu „Mam talent”, łączący w swojej muzyce inspiracje muzyką góralską z jazzem i muzyką klasyczną. Wystąpią także ponownie „De Swingers” (19:00) oraz CAFÉ DEL MUNDO - instrumentaliści z Niemiec, którzy gorącymi, gitarowymi rytmami zabiorą nas wprost na Półwysep Iberyjski (20:00).

  O 19:45 - w ramach projektu „Rezonans Sztuki”, dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - wystąpi Teatr Formy z Wrocławia ze spektaklem "Mistrz i Małgorzata". Nowoczesna forma teatralna z wykorzystaniem pantomimy i multimediów, to propozycja dla koneserów teatru. Na zakończenie wieczoru wielka, muzyczna gwiazda - tegoroczny laureat Fryderyków w kategorii Album Roku Rock - zespół LAO CHE (godz. 21:00).

  Niedzielę rozpoczną konkursowe zmagania w ramach Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk, Kilar – Hadyna” (godz. 11:00 - Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Pałacowej oraz Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej). Do kibicowania uczestnikom Konkursu zapraszamy wszystkich miłośników pieśni regionalnej.

  Z kolei dla wielbicieli tańca, zwłaszcza w jego historycznym wymiarze, słynny balet „Cracovia Danza” przygotował widowisko „Balet o kawie”. Ich występ o godz. 17:00. Wakacyjne, gitarowe brzmienia CAFÉ DEL MUNDO w niedzielę, w podwójnej dawce, o godz. 18:00 i 20:00.

  Na galowy, urodzinowy koncert gospodarzy „Święta Śląska” - chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - zapraszamy o godz. 19:00. Będzie jak zawsze dynamicznie, kolorowo, porywająco i zachwycająco!

  W osiemnastoletniej historii „Święta Śląska” koncerty zespołu to zawsze największa atrakcja, przyciągająca wielotysięczną widownię. Po występie „Śląska” nie zwalniamy ani na chwilę, organizatorzy zadbali o najlepszą rozrywkę nawet na zakończenie trzydniowego Pikniku Artystycznego.

  O godz. 21:00, na scenie pojawi się zespół KOMBI.

  Imprezy towarzyszące
  W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Wielbicieli aktywnych form spędzania czasu zapraszamy na Turniej Streetball (sobota, 2 lipca, od 10:00 do 16:00 - boisko w parku) oraz Rajd Nordic Walking na dystansie 13 km (niedziela, 3 lipca, start godz. 10:00). Odbędzie się także Turniej Skata w Klubie Muzycznym Gama (niedziela, 3 lipca, 10:00-13:00)

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ślonzoki som u siebie i żodyn gorol niy bydzie nom godoł jak momy goda

   Geschichte (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2


   SZLAGRY CZYLI ŚPIYWOMY PO NASZYMU

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Godka to niy wszystko my momy inno mentalnosc od wos

   złoto-modro Łod wjeków (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   .

   Śląsk kraj bardziej zachodnI i bardziej przemysłowym, a więc przybliżo nos do krajów wyżej rozwiniętych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama