Mikołów: poszukiwany 17-latek nie żyje. W jeziorze...

  Mikołów: poszukiwany 17-latek nie żyje. W jeziorze Starganiec odnaleziono ciało ZDJĘCIA, WIDEO

  JOL, PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mikołów: w czwartek 22 czerwca po godzinie 19.00 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia odnaleźli ciało 17-latka, który zaginął w środę w jeziorze Starganiec. Chłopiec utonął.
  Starganiec w Mikołowie
  1/10
  przejdź do galerii

  Starganiec w Mikołowie ©DRAPA

  [AKTUALIZACJA GODZINA 21.20]

  Jak informują strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia, po godzinie 19.00 w przeszukiwanym akwenie odnaleziono ciało poszukiwanego 17-latka. Chłopiec utonął. Za względu na duże zamulenie zbiornika i małą przejrzystość wody, poszukiwania prowadzono przy pomocy specjalistycznego sprzętu - sprowadzonego z Krakowa sonaru. To dzięki niemu udało się zlokalizować ciało poszukiwanego 17-latka.


  [POPRZEDNIO PISALIŚMY:]

  Strażacy szukają 17-latka, który w środę wieczorem zaginął w jeziorze Starganiec w Mikołowie. Przerwane o północy poszukiwania zostały wznowione w czwartek rano.

  W środę, 21 czerwca, około godz. 14 nad jezioro Starganiec przybyła grupka młodzieży z Rudy Śląskiej: trzech 17-letnich chłopców i 14-letnia dziewczyna. To miało być miłe popołudnie. Jak usłyszeliśmy na policji mikołowskiej, młodzież weszła do wody.

  W pewnym momencie zorientowała się, że nie ma jednego z chłopaków. Zaczęli go szukać na własną rękę. Około dziewiętnastej zdecydowali się zawiadomić policję, która natychmiast wszczęła akcję poszukiwawczą. Poszukiwania trwały do północy. Bez rezultatu. Policja znów jest na miejscu. Zaczęło się dalsze poszukiwanie.
  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak zapobiec?

   Ludzie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czy dobrze zainwestować w sonar w miejscach niebezpiecznych, tam gdzie brak ratowinika a wiadomo, że ludzie będą korzystać z kąpieli? Gdzieś muszą ludzie mieć zapewnione miejsce do pływania latem...rozwiń całość

   Czy dobrze zainwestować w sonar w miejscach niebezpiecznych, tam gdzie brak ratowinika a wiadomo, że ludzie będą korzystać z kąpieli? Gdzieś muszą ludzie mieć zapewnione miejsce do pływania latem bo nie wyłaćznie na chlorowanych pływalniach. Zatrudnić ratownika z urzędu lub osobę która będzie to robić harytatywnie. Wyposażona w sonar bedzie skuteczniejsza w zapobieganiu takim tragediom. http://www.sonarsklep.pl/echosonda-garmin-echomap-42dv-chirp-downv-p-1724.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wideo

   b (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Ten material wideo to jakas porazka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem