Nowe mieszkania komunalne w Mikołowie ZDJĘCIA

  Nowe mieszkania komunalne w Mikołowie ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe mieszkania komunalne w Mikołowie
  1/4
  przejdź do galerii

  Nowe mieszkania komunalne w Mikołowie ©Andrzej Fijałkowski; Urząd Miasta Mikołów

  Władze Mikołowa oddały mieszkańcom do użytku 16 nowych mieszkań komunalnych. To pierwsza taka inwestycja w tym mieście od ponad 15 lat.
  We wtorek, 10 października, władze Mikołowa przekazały do użytku mieszkańcom 16 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych. Dwa budynki szeregowe zawierające po 8 mieszkań każdy, stanęły w tym roku przy ul. Nowy Świat. To pierwsza tego typu inwestycja w Mikołowie od lat – ostatnie mieszkania komunalne powstały w mieście ponad 15 lat temu.

  - Burmistrz Stanisław Piechula zaprosił lokatorów do wspólnego przecięcia wstęgi.
  Wręczył im także klucze do mieszkań i breloczki z logo miasta. Spotkanie dla mieszkańców było okazją do sąsiedzkiego zapoznania się. Jeden z lokatorów tuż po odebraniu kluczy do mieszkania zatknął w oknie polską flagę narodową - mówi Tomasz Rogula, rzecznik mikołowskiego urzędu miasta.

  Łączna powierzchnia oddanych do użytku lokali to ok. 855 m kw. W każdym z budynków znajdują się dwa typy mieszkań: o powierzchni 40,46m2 oraz 66,52m2.

  - Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków pochodzących z Banku Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Miasto pozyskało na ten cel 850 tys. zł dofinansowania (to najwyższy możliwy do osiągnięcia przez samorządy poziom 35 proc. wartości inwestycji). W ten sposób znacząco odciążono budżet miejski - mówi Tomasz Rogula.

  Oddane wczoraj mieszkania to pierwszy etap inwestycji przy ul. Nowy Świat. Powstają już fundamenty następnych dwóch budynków. Przekazanie do użytku kolejnych 16 mieszkań planowane jest na przyszły rok. Na tę inwestycję miasto również uzyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

  Zobacz galerię

  - Na początku kadencji wyznaczyliśmy sobie kilka głównych celów, które systematycznie realizujemy. Jednym z nich była kwestia mieszkań komunalnych. Zarówno, jeśli chodzi o ich remonty, jak i budowę. Remonty realizowane są na bieżąco, a budowę nowych właśnie zakończyliśmy i dziś przekazujemy mieszkania lokatorom. Naszym kolejnym założeniem jest budowa mieszkań w ramach TBS tak, by również średniozamożni mieszkańcy Mikołowa mogli cieszyć się nowymi mieszkaniami – podsumowuje Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.

  POLECAMY:

  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT  Katowice stawiają na rowery miejskie. Jak wypożyczyć rower?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem