Silesia Championship III: E-sport w Mikołowie. Ruszyły...

  Silesia Championship III: E-sport w Mikołowie. Ruszyły zapisy

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Silesia Championship III

  Silesia Championship III

  Ruszyły zapisy do Silesia Championship III, Training & educations days w Mikołowie. To turniej e-sportowy, który z roku na rok przyciąga większą liczbę uczestników. Impreza skupia się wokół dwóch popularnych tytułów League Of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Dziennik Zachodni jest patronem medialnym turnieju.
  Silesia Championship III

  Silesia Championship III

  Impreza odbędzie się między 15 a 17 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie na ulicy Rybnicka 44. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w dwóch popularnych grach LOL oraz CS:GO. Jednak, jak podkreśla Norbert Burek, nauczyciel informatyki z mikołowskiego ZST, cel imprezy jest dużo szerszy niż samo granie w gry komputerowe.

  - Formuła wydarzenia poszerzona jest o aspekt edukacyjny - podkreśla nauczyciel.
  - Włączyliśmy do programu pokazy z zakresu najnowszych technologii z dziedziny IT, warsztaty obejmujące m.in. programowanie, obsługę kompilatora i overclocking, opiekę psychologiczną nad zawodnikami. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów na sprzęcie najnowszej generacji, udostępnionej przez firmy partnerskie - uzupełnia.

  Turniej z roku na rok nabiera rozpędu. W pilotażowej edycji programu wzięło udział ponad 150 uczestników, głównie z terenu Mikołowa i Powiatu Mikołowskiego. Na kolejne edycje przyjeżdżali już uczniowie z kilku województw.

  Zapisy wystartowały w tym tygodniu i zakończą się 11 grudnia lub do wyczerpania miejsc. Z kolei eliminacje online potrwają do 14 grudnia. Po ich zakończeniu ogłoszona zostanie tabela meczów dla poszczególnych kategorii szkół wraz z terminarzem rozgrywek. 15 grudnia odbędzie się faza pucharowa dla szkół gimnazjalnych oraz pokazy, ćwiczenia, wykłady dla drużyn szkół gimnazjalnych i gości zaproszonych na ten dzień. Będzie można wziąć udział w następujących wydarzeniach: "I Ty stwórz swoją grę! –Tworzenie prostych gier komputerowych dla początkujących", "Wprowadzenie do Xamarin – stworzenie aplikacji do przydzielania tasków i zaprezentowania na wszystkich trzech platformach", "Stwórz swoją pierwszą stronę internetową! Stwórz swoją stronę całkowicie od podstaw.", "Pokazy jak podkręcać procesor RAM i kartę graficzną - prowadzenie Grzegorz Iwan", "Jak zbudować układ do chłodzenia cieczą na konkretnych przykładach z zastosowaniem podzespołów - prowadzenie Sławomir Zaorski, Łukasz Płonka, Michał Lamtych".

  W kolejnych dwóch dniach odbędą się pokazy, ćwiczenia oraz wykłady dla drużyn szkół średnich. 17 grudnia zaplanowano dodatkowo wręczenie nagród dla uczestników.

  Zakres warsztatów czy wykładów, w jakich będą mogli uczestniczyć uczniowie pod względem merytorycznym obejmuje wiadomości i umiejętności wykraczające poza treści podstawy programu kształcenia w zawodzie technik informatyk.

  Organizatorami turnieju są: E-sport School Organization oraz Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie.  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
  *Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
  *Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
  *Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  Zobacz koniecznie Superksiężyc 2016

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama