Wspaniały gest absolwentów mikołowskiego gimnazjum. Okazali...

  Wspaniały gest absolwentów mikołowskiego gimnazjum. Okazali solidarność ze swoimi nauczycielami

  Mateusz Demski, Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wspaniały gest absolwentów mikołowskiego gimnazjum. Okazali solidarność ze swoimi nauczycielami
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Mateusz Demski

  Wspólne śpiewanie kolęd, spotkanie z przyjaciółmi ze szkolnej ławy i setki wspomnień. Właśnie tak wyglądała wczorajsza wigilia absolwentów Gimnazjum nr 1 w Mikołowie. Inicjatywa wyszła od samych uczniów a konkretnie od Szymona Maliszewskiego, absolwenta mikołowskiego gimnazjum, który chciał okazać solidarność z nauczycielami w przeddzień podpisania przez prezydenta ustawy dot. reformy oświaty. Na wezwanie Szymona odpowiedziało setki absolwentów.
  Odpowiedzieli na wezwanie absolwenta

  – Coraz częściej śledzę wydarzenia polityczne, a tym bardziej teraz, kiedy dzieje się wiele i dzieje się burzliwie. W takich momentach w każdym z nas rodzą się pytania w jakim stopniu mnie to dotyczy i jeśli się z tym nie zgadzam, to co mogę zrobić? Nie chciałem przyłączać się do wielkich protestów przeciwko likwidacji gimnazjów, ale jednocześnie wiedziałem, że należy wspomóc naszych nauczycieli w tym trudnym czasie. Nam tutaj było dobrze i chcieliśmy im za to podziękować. – mówi Szymon Maliszewski, organizator wigilii.

  – Pomysł był spontaniczny, tydzień temu razem z siostrą stworzyliśmy wydarzenie na Facebooku i od raz otrzymaliśmy odzew. To potwierdza, że nie tylko dla nas chwile spędzone w gimnazjum były istotne. Oczywiście był to czas pierwszych miłości, pierwszych dramatów, a więc okres trochę paskudny, ale każdy musi przez to przejść. Ponadto to nie mogła być aż tak wielka trauma, skoro wczoraj spotkaliśmy się w tak dużym gronie - dodaje.

  A przyszli dosłownie wszyscy: osoby, które kończyły gimnazjum prawie dziesięć lat temu, jak również ci, którzy opuścili mury tej szkoły zaledwie przed rokiem. Byli wśród nich uczniowie wzorowi oraz tacy, którzy walczyli o promocję do kolejnej klasy. Ich ścieżka była różna, ale mimo tego absolwenci zgodnie twierdzą, że był to wyjątkowy czas. – Wspaniała atmosfera, otwarci nauczyciele i przyjaciele na całe lata. Oczywiście zdarzały się również problemy, ale nie wyeliminujemy ich zamiatając wszystko pod dywan i wracając do dawnego systemu. To ból, że takiej szkoły już nie będzie – mówią Michał Pawłowski i Michał Murzyn.

  Do akcji Szymona i pozostałych absolwentów przyłączyli się również nauczyciele, którzy wczoraj udostępnili im wszystkie szkolne sale. – Nasza szkoła zawsze była otwarta na uczniów, a w tych trudnych dniach są nam jeszcze bardziej potrzebni – mówi Grażyna Nazar, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Mikołowie. – Jesteśmy szczęśliwi, widząc te wszystkie uśmiechnięte twarze. Tym bardziej, kiedy przypominają sobie one czas spędzony z nami i twierdzą, że to miało sens. Takie głosy przywracają godność, godność, którą w ostatnich miesiącach nam odebrano.

  Czego życzy sobie pani dyrektor na nadchodzące święta? – Mam tylko nadzieję, że pan prezydent stanie na wysokości zadania i dotrzyma obiecanego słowa. W kampanii wyborczej deklarował przecież, że nie podpisze żadnego aktu prawnego, który nie został społecznie przekonsultowany. A w tej kwestii niestety nie wzięto pod uwagę głosów środowiska nauczycieli i uczniów. – mówi Grażyna Nazar.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Licho

   xD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jak na 17 lat istnienia i kilka tysięcy absolwentów wiosek nasuwa się sam...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polityka?

   Stary Pryk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   I pco mieszać w to politykę?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikogo to nie obchodzi, ale i tak skomentuje

   Absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

   Byłem odwiedzić by spotkać paru starych znajomych, ale wciąż mam nadzieje że ten burdel zamkną.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   burdel

   ada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Pustaku, nie popisuj się swoją erudycją, bo nawet nie wiesz, co znaczy słowo burdel. Pewno miałeś pod górkę w najlepszej szkole, co?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burdel

   Lepsza absolwentka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   To po chuja przyszedłes?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burdel

   Lepszy absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   Do burdelu to może chodziłeś ty, bo w moim gimnazjum (o którym mowa w artykule) spędziłem 3 najlepsze lata mojego życia i dostałem się do jednej z najlepszych szkół w Polsce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama