Alicja Ozimek marzy o rowerze. W sobotę koncert

  Alicja Ozimek marzy o rowerze. W sobotę koncert

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koncert dla Alicji w sobotę

  Koncert dla Alicji w sobotę ©ARC

  Roko i Colino, De Silvers i Jacek Kierok zagrają jutro w Parku Słupna. Podczas koncertów odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Alicji Ozimek, niepełnosprawnej mieszkanki Mysłowic, która marzy o kupnie specjalnego roweru, dzięki któremu będzie mogła się poruszać i mieć kontakt z innymi ludźmi.
  Koncert dla Alicji w sobotę

  Koncert dla Alicji w sobotę ©ARC

  Na razie przemieszcza się na wózku inwalidzkich. Ale dzięki rowerowi mogłaby stać się bardziej niezależna. Kiedyś widziała taki rower i nawet się na nim przejechała. Niestety jej i jej bliskich nie stać na zakup takiego pojazdu.

  Impreza w Parku Słupna odbędzie się też z okazji półmetku wakacje. Rozpocznie się o godz. 15.00.

  - Program artystyczny rozpocznie się o godz. 16.10 od występu zespołu dla najmłodszych Roko i Colino, podczas którego przewidziane są animacje, konkursy i zabawy dla dzieci - informuje Kamila Szal, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Mysłowice.
  - Następnie o godz. 18.10 będzie można zobaczyć i usłyszeć zespół De Silvers, a o godz. 19.55 wystąpi Jacek Kierok. Pokazy artystów przeplatane będą konkursami i zabawami prowadzonymi przez prezenterów Radia FEST, Marcina Janotę i Jacka Maczucha - wymienia rzeczniczka.

  W programie znajdą się też liczne atrakcje dla dzieci, jak na przykład dmuchane zamki, MOK-owe Miasteczko, zabawy i konkursy.

  Będzie też można zjeść śląski żurek. Dochód ze sprzedaży tej pysznej zupy zostanie przeznaczony właśnie na zakup roweru dla Alicji Ozimek. Niepełnosprawna mysłowiczanka jest podopieczną Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, który działa prężnie w Mysłowicach.

  Warto przypomnieć, że owa organizacja pomaga rodzinom wielodzietnym, dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych, dzieciom niepełnosprawnym i rodzicom samotnie wychowującym dzieci.

  Fundusz udziela zapomóg, stypendiów, darów rzeczowych, organizuje dożywianie i wypoczynek połączony z chrześcijańską formacją podczas wakacji, ferii zimowych, weekendów. Ma główną siedzibę w Zakopanem, ale działa też prężnie w Mysłowicach, gdzie rezyduje dyrektor organizacji, ks. Jerzy Makul.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama