Mysłowice: Brak chodników i dziurawe drogi. Oto problemy w...

  Mysłowice: Brak chodników i dziurawe drogi. Oto problemy w Ławkach [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Ławek nie mogą doczekać się budowy chodników
  1/24
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy Ławek nie mogą doczekać się budowy chodników ©Iwona Rozynek

  W Ławkach chodniki są tylko przy kościele i przystanku autobusowym. Ma być ich jednak więcej. Mieszkańcy Ławek zgłaszają także, że jest zły stan jezdni oraz przejazdu kolejowego przy ul. Murckowskiej.
  W Ławkach od lat jest ten sam problem. Tu nie ma chodników. Kierując się z Wesołej od ronda im. Górników KWK Wesoła w stronę Ławek można zobaczyć, że w dzielnicy chodniki są praktycznie tylko w pobliżu miejscowej parafii pw. Ciała i Krwi Pańskiej i przystanku autobusowego.

  - Tutaj już dawno temu powinny zostać zrobione chodniki - mówi Arkadiusz Drzyzga, radny dzielnicy Ławki.

  Te chodniki, które są w dzielnicy, są w złym stanie. O ten przy kościele dbają ci, co zajmują się pielęgnacją terenów należących do parafii.

  - O ten chodnik dbamy my, a o ten w obrębie przystanku powinno dbać miasto. Nie mówiąc o tym, że kończy się on przy płocie pierwszego domu, na zakręcie. W tym miejscu ludzie przechodzą na drugą stronę ulicy i mają ograniczoną widoczność - mówi Jerzy Dreszer.

  Co więcej, przejścia dla pieszych, które były niegdyś malowane, obecnie są już mało widoczne. Mieszkańcy podkreślają, że trzeba je pomalować na nowo oraz zrobić także pasy w innych miejscach w dzielnicy. Innym problemem jest też sama jezdnia, pełna dziur i wybrzuszeń. Mieszkańcy chcieliby jednak najbardziej chodników.

  - Przez to, że nie ma chodników, dzieci, które jadą do szkoły, muszą iść ulicą na przystanek. Kiedy jadą samochody, a ostatnio jeździ tędy co raz więcej osób z Imielina na kopalnię, nie zawsze trzymając się ograniczeń prędkości, nie ma miejsca, gdzie można by zejść z jezdni - tłumaczy Renata Haśnik z Ławek.

  Jerzy Dreszer, mieszkaniec ławek opowiedział nam, jak sam widział robotników, którzy naprawiali drogę. Podobno mierzyli szerokość dziury i zaklejali tylko te, które były większe niż 20 centymetrów. Powód? Inne nie spełniały kryteriów do naprawy.

  W złym stanie jest także przejazd kolejowy przy ul. Piastów Śląskich i ul. Murckowskiej, gdzie dodatkowo zagrożenie stwarzają wyjeżdżające z załadowni tiry.

  Mieszkańcy Ławek zgłaszają problemy związane z drogą i chodnikami w ich dzielnicy. Pracownicy urzędu planują jednak ich budowę w Ławkach.

  - W dzielnicy Ławki planujemy w tym roku budowę chodnika na ul. Krasowskiej, od kościoła do cmentarza po lewej stronie, a także modernizację skrzyżowania ulic Murckowskiej i Krasowskiej. W planach jest także budowa chodnika na ul. Krasowskiej do przejazdu kolejowego i budowa zatoki autobusowej - mówi Anna Górny z zespołu prasowego Urzędu Miasta Mysłowice.

  Mieszkańcy chcieliby także, aby zostały wyremontowany przejazd kolejowy ul. Piastów Śląskich i ul. Murckowskie. Jednak jest on własnością PKP. Pracownicy urzędu prowadzą jednak z PKP rozmowy w tej sprawie.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama