Mysłowice: galeria handlowa Quick Park z urzędem i barem...

  Mysłowice: galeria handlowa Quick Park z urzędem i barem McDonald's

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Centrum handlowe Quick Park będzie jednopoziomowe. Powstanie w sąsiedztwie CH Auchan i stacji paliw

  Centrum handlowe Quick Park będzie jednopoziomowe. Powstanie w sąsiedztwie CH Auchan i stacji paliw ©mat. prasowe

  Pierwsze zakupy w Quick Parku będzie można robić już pod koniec roku. Przy sklepie powstanie także jedyny w mieście McDonald’s.
  Centrum handlowe Quick Park będzie jednopoziomowe. Powstanie w sąsiedztwie CH Auchan i stacji paliw

  Centrum handlowe Quick Park będzie jednopoziomowe. Powstanie w sąsiedztwie CH Auchan i stacji paliw ©mat. prasowe

  Każdy, kto przejeżdża w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i ulicy Obrzeżnej Północnej w Mysłowicach, może zobaczyć, jak powstają stalowe konstrukcje nowoczesnego centrum handlowego Quick Park. Kamień węgielny pod nowe centrum wmurowano w ubiegłym roku we wrześniu. Z początkiem stycznia z kolei wyłoniony został generalny wykonawca projektu - firma BudRem z Ostrowa Wielkopolskiego.

  - Trwają roboty konstrukcyjne, polegające na posadowieniu stoposłupów.
  Rozpoczęto także montaż konstrukcji stalowej. Ponadto trwają roboty związane z sieciami zewnętrznymi - wyjaśnia Dawid Mrozowski z warszawskiej firmy Real2b Development, która odpowiada i zarządza projektem powstającego Quick Parku.

  Otwarcie centrum handlowego przewidziane jest na czwarty kwartał tego roku. Będzie tutaj około 60 sklepów. Galeria będzie jednopoziomowa. Powierzchnia całego centrum będzie liczyła 16 tys. metrów kwadratowych. Przy sklepie będzie także duży, bezpłatny parking na 400 miejsc dla samochodów.

  Co więcej, przy centrum powstanie pierwszy w Mysłowicach McDonald’s. W Quick Parku będzie także kino.

  Warto zaznaczyć, że centrum handlowe powstaje w sąsiedztwie największych dzielnic Mysłowic, czyli Śródmieścia, Bończyka i Starego Miasta. W pobliżu są także stacja benzynowa Orlen oraz hipermarket Auchan. Quick Park budowany jest także w pobliżu granicy z Sosnowcem oraz przy drodze prowadzącej do i z Katowic.
  - Zakupy spożywcze robię zwykle w osiedlowych sklepach. Jednak cały czas brakowało w Mysłowicach dużego centrum handlowego, gdzie będą różne sklepy sieciowe, czy to obuwnicze, czy odzieżowe - mówi Alicja Kądziela, mieszkanka osiedla Brzęczkowice.

  Co ciekawe, w centrum handlowym Quick Park będzie także Punkt Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Mysłowicach. Taki punkt jest od kilku lat w zabrzańskim centrum handlowym M1. To Punkt Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Jego zaletą jest to, że jest czynny także w soboty, a w tygodniu - dłużej niż pracuje magistrat.

  Pierwsi najemcy w Quick Parku już są. Umowy podpisane są z takimi sieciami jak H&M, Smyk, Pepco, RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport czy Rossmann.

  Przypomnijmy, że mysło-wickie centrum handlowe Quick Park buduje ta sama firma, która planuje postawienie galerii Libero w Katowicach. Warszawska spółka Real2b wyłoniła już generalnego wykonawcę budowy katowickiej inwestycji, która powstanie u zbiegu ul. Kościuszki i Kolejowej. Galeria ta będzie miała trzy poziomy, a jej powierzchnia będzie liczyła 42 tys. m kw. Oprócz sklepów i punktów usługowych najbardziej znanych sieci oraz supermarketu, w galerii będą także: 7-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami, a także centrum medyczne.  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama