Ważne
  Mysłowice: Protest na Pukowca i Laryskiej. Mysłowiczanie nie...

  Mysłowice: Protest na Pukowca i Laryskiej. Mysłowiczanie nie chcą drogi tranzytowej [ZDJĘCIA]

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Blokada drogi w Mysłowicach
  1/23
  przejdź do galerii

  Blokada drogi w Mysłowicach
  ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  W Mysłowicach mieszkańcy południowych dzielnic zablokowali dwie ulice, Pukowca i Laryską. W ten sposób protestują przeciwko planom budowy drogi tranzytowej. Zapowiadają też dalsze protesty m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży.
  Mieszkańcy południowych dzielnic Mysłowic Larysza-Hojdowizny, Morgów i Krasowów ogłosili 4 lipca protest na dwóch ulicach - Pukowca i Laryskiej. Zgodnie z zapowiedzią 50 osób wyszło na dwa przyjścia dla pieszych i przez dwie godziny blokuje drogę, dokładnie od godziny 15.00 do 17.00. W ten sposób mieszkańcy chcą przekazać, że nie chcą budowy drogi tranzytowej, która jest w planach "Studium Komunikacyjnym dla Mysłowic”.

  Studium to uwzględnia dwie nowe drogi na południu Mysłowic. Mieszkańcy mówią, że są to rozwiązania które powstały latach 70. XX wieku i zostały tylko trochę zmienione. Wtedy właśnie planowano budowę drogi tranzytowej północ-południe i wschód-zachód. Wtedy jednak w wielu miejscach w południowych dzielnic nie było domów.

  - Droga miałaby przebiegać przez nasze działki. Nie chcemy tego, dlatego sięgamy po to ostateczne rozwiązanie, czyli protest - mówi Eugeniusz Starzak, radny dzielnicy Larysz-Hojdowizna, który współorganizuje dzisiejszy protest.

  Do protestu mieszkańcu południowych dzielnic zapisali 50 osób. Tyle ma wystarczyć. Jeżeli pracownicy Urzędu Miasta nie uwzględnią alternatywnych rozwiązań mieszkańców, ci planują dalsze protesty.

  - Dajemy urzędnikom dwa tygodnie na przygotowanie harmonogramu dojścia do rozwiązania tego problemu. Jeżeli tego nie będzie to planujemy całotygodniowy protest od 25 lipca. Zablokujemy Mysłowice na różnych ulicach podczas Światowych Dni Młodzieży - dodaje Eugeniusz Starzak.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie życie

   Gucio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zapewne i tak nikt nie weźmie pod uwagę protestów. W końcu kogo "z góry" interesują problemy i niezadowolenie przeciętnego Kowalskiego. Kasa po prostu musi się im zgadzać...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem za...

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jestem za protestem, ponieważ w naszych dzielnicach i tak robi się ciasno od nowych zabudowań i głośno od istniejącego natężenia ruchu, a nowe drogi spowodują zwiększenie hałasu i zniszczenie już...rozwiń całość

   Jestem za protestem, ponieważ w naszych dzielnicach i tak robi się ciasno od nowych zabudowań i głośno od istniejącego natężenia ruchu, a nowe drogi spowodują zwiększenie hałasu i zniszczenie już tak ubogich zielonych terenòw. Miasto z trudem remontuje (z miernym skutkiem) drogi zniszczone po kanalizacji, a chce tworzyć nikomu niepotrzebne drogi tranzytowe.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama