Mysłowice: Tymonek Palczarski wyleciał do Nowego Jorku na...

  Mysłowice: Tymonek Palczarski wyleciał do Nowego Jorku na leczenie siatkówczaka

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Doktor David Abramson będzie leczył małego Tymonka

  Doktor David Abramson będzie leczył małego Tymonka ©Nadesłane przez Czytelnika

  Dla Tymonka Palczarskiego organizowano wiele akcji. Cel był jeden. Uzbierać pieniądze na leczenie chłopczyka w Nowym Jorku. Tymonek choruje na złośliwy nowotwór oka - siatkówczak. Teraz jednak rozpocznie się leczenie.
  Doktor David Abramson będzie leczył małego Tymonka

  Doktor David Abramson będzie leczył małego Tymonka ©Nadesłane przez Czytelnika

  Tymonek Palczarski choruje na nowotwór oka - siatkówczaka. Lekarze w Polsce nie dawali szans na wyleczenie przy zachowaniu wzroku dziecka. jego rodzice jednak wierzyli, że uda im się uzbierać pieniądze na leczenie. Tam bowiem, w Nowym Jorku, jest doświadczony doktor David Abramson, który zajmuje się leczeniem siatkówczaka i przeprowadza tego typu operacje. Jest też szansa, że Tymon nie straci wzroku.


  Mysłowiczanie, ale nie tylko włączyli sie w zbiórkę. Potrzeba było 1,5 miliona złotych. Dlatego organizowano liczne festyny, zbiórki pieniędzy pod sklepami, zloty, puszki w salonach fryzjerskich. Tymonkiem zainteresował się też popularny w sieci CeZik, czy aktorka Małgorzata Kożuchowska.

  I udało się. Łącznie uzbierano już ponad 1,4 miliona złotych. Dzięki temu dziś, 6 czerwca, rodzice wraz z Tymonkiem wylecieli już do Stanów Zjednoczonych. Teraz Tymonka czeka ponad 2-miesięczne leczenie.

  Tymonek urodził się w zeszłym roku 2 października, w 39 tygodniu ciąży po trzech latach starań. Niestety mama Tymonka zauważyła dziwny błysk w jego oku. Mąż podzielił obawy żony. Po wizytach u lekarza okazało się, że chłopczyk choruje na złośliwy nowotwór oka - siatkówczak. Lekarze znaleźli guz wielkości 7 ma. Stan 5-miesięcznego malucha się pogarszał. Dostał gorączki, biegunki, musiał być pod kroplówką. Rozpoczęła się też walka z czasem z pieniędzmi. W końcu trzeba było uzbierać 1,5 miliona złotych na leczenie.

  - Wiem, że w klinice w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Nowym Jorku jest doktor David Abramson, który zajmuje się leczeniem siatkówczaka. Skuteczność leczenia wynosi 98 proc., maluch ma też nie stracić wzroku. To nas przekonało żebyśmy zaczęli zbierać na wyjazd na leczenie w Ameryce. Koszt to niestety ponad 1 mln złotych. Potrzebujemy pomocy - mówił tata Tymona dla "Dziennika Zachodniego" na samym początku akcji zbierania pieniędzy na leczenie jego syna.

  Pieniądze na leczenie w Stanach Zjednoczonych Tymonka można wysłać na nr konta Fundacji Rycerze i Księżniczki. Adres: ul. Zagójska 2/4 /85, 04-101 Warszawa. PKO Bank Polski SA, nr konta: 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 z tytułem przelewu: „DAROWIZNA DLA TYMONA”.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem